Youtube’den Para Kazanma Yöntemleri

 

Youtube, günümüzde kişilerin en çok para kazanabileceği mecralardan yalnızca bir tanesi. Youtube’den para kazanmak, doğru hamleler ve özgün içerikle beraber mümkün. Sürekli mevcut para kazanma kurallarını değiştiren Youtube’nin bu hamlelerini de takip ederseniz, para kazanmanın oldukça kolay olduğunu göreceksiniz.

 

Youtube’den Para Kazanmak Kolay mı?

Youtube’den para kazanmak konusunda araştırmalar yapıyorsanız ve bu konuda kesin kararınızı verdiyseniz, Youtube kurallarına uygun olarak videolar paylaşmanız halinde gelirinizi ciddi şekilde artırabileceğinizi söyleyebiliriz. Tüm dünya üzerinde, çeşitli ülkelerden farklı konseptlerde yayın yapan binlerce Youtuber bulunuyor. Youtube’den elde ettiğiniz kazanç tıklanma oranlarına göre ve yapmış olduğunuz reklam anlaşmalarına göre artıyor. Para kazanmak konusunda Youtube ile ortak bir anlaşmaya vararak bu mecradan gelir elde edebilirsiniz. Ancak her işin olduğu gibi, Youtube’den para kazanmanın da bir zorluğu bulunuyor.

Youtube’den Nasıl Para Kazanabilirim?

Bu mecradan para kazanmak için sağlamanız gereken birtakım özellikler bulunuyor. Bir kanal vasıtası ile, kendinizi; yaşam tarzınızı ya da çevrenizde gördüğünüz olayları sunabilir ve takipçi çekebilirsiniz. Kısaca Youtube’den para kazanmak isteyenler için yapılması gerekenleri sıralayalım.

 

Kanal Oluşturmak: Şimdiden ‘Kanalıma Hoşgeldiniz’ dediğinizi duyar gibiyiz. Youtube’den para kazanmak istiyorsanız, bir kanal açarak işe başlamanız gerekmektedir. İnsanların arama yaptıklarında sizi isminizden kolayca bulabilecekleri bir kanal işinizi görebilir.

Özgün ve Takipçi Çekebilecek İçerik: Kanalınızın hangi alanda olduğu ve içerikleri hangi alanda oluşturduğunuz, Youtube’den gelir elde etmeniz açısından oldukça önemli. Bu aşamaları tamamladıktan sonra, geçeceğiniz aşama ise kanalınıza takipçi çekmek. Özgün ve ilgi çeken içerikle, Youtube’de büyüyebilir ve pek çok kişinin sizi tanımasını sağlayabilirsiniz.

Kanalınızın Reklamını Yapın: Kanalınızın reklamı, mutlaka atlamamanız gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Ne kadar iyi reklam yaptığınız, bu aşamada oldukça önemlidir. Kendinizi ve kanalınızı tanıtarak, çok daha abone kazanma ihtimaliniz bulunuyor. Abonelerin potansiyel tıklamalar olduğu konusunda, hepimiz hemfikiriz.

Youtube kanalınıza düzenli olarak video yükleyerek takipçilerinizin ilgisini çekebilir; takip etmeyen kişilerin sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Youtube ortaklık kısmını da açarsanız, her tıklama başında para kazanma ihtimaliniz artacaktır.

 

Youtube Kanalından Daha Fazla Para Kazanmanın Yolları

Youtube kanalınızla, daha fazla para kazanmanın yöntemleri şunlardır:

 

1- Sniper Yaklaşımını Benimseyin

Reklam verenler, hedef kitleleri oluşturur ve reklamlarını bu kitle ile uyum sağlayacak Youtube kanallarına vermek ister. En doğru mantık zaten budur. Reklamların rastgele kişilerin videolarında çıkacağına, hedef kitlesini bildiğin Youtube kanallarına reklam vermek en mantıklı ve doğru olandır.

Bu sebeple videoları, belli bir hedef kitlesine göre hazırlamanız gerekir. Bu temel reklamcılığın birinci kuralıdır. En çok yapılan hatalardan birisi ise hedef kitle seçimi yaparken yaş aralığının ‘’18 – 65’’ gibi geniş tutulmasıdır. Şöyle düşünün 18 yaşındaki genç bir kız ile 65 yaşındaki bir kadının istekleri, zevkleri, hobileri vs. aynı olabilir mi? Bu yüzden hedef kitlenizi doğru belirleyin.

 

2- Tıklama Maliyeti Yüksek Olan Anahtar Kelimeler Belirleyin

Bazı anahtar kelimelerin, diğerlerine göre daha fazla kazanç getirdiğini unutmayın. Örnek verecek olursak; Reklam verenler, ‘’Banka Kredisi’’ için tıklama başı 15 dolar verirken, ‘’iPhone X’’ için 1 dolar öder. Bunun sebebi ise dönüş daha yüksek olmasıdır.

Tıklama oranı yüzde 0,01 olan ve 1 milyon görüntülenen ‘’iPhone X’’ videosundan 1000 dolar kazanırsınız.

Tıklama oranı yüzde 0,8 olan ve 10 bin kez izlenen ‘’Banka Kredisi’’ videosundan 1500 dolar kazanırsınız.

Görüldüğü gibi çok daha az izlenmeye, çok daha fazla kazanılmış oldu. Yukarıda verdiğimiz örnekteki tüm rakamlar bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek reklam maliyetleri ile alakası yoktur.

 

CEVAP VER