YouTube Music Key, YouTube RED olarak değişti !

Youtube, Music Key isimli hizmetini Red’e çevirerek müzik yayıncılarına resmen meydan okumuştu. Ancak yıllardır konuşulan abonelik dönemine Red servisini daha yeni baştılar.

 

Şuan Türkiye’de satışa sunulmayan Red abonelikleri yurt dışında aylık 9.99$’den satışa sunuldu. Bu sayede video, müzik, dizi vs. izlerken reklamlarla karşılaşmayacaksınız. Ayrıca bir diğer özellik ise eskiden android ve ios’da video ekranından çıkınca, arkaplana alınca videonun durma sorunuydu. Red döneminde bu sorun ortadan kaldırılıyor. Red Platformunu telefon, televizyon, bilgisayar, tablet gibi farklı alanlarda da kullanabileceksiniz.

 

Youtube’den gelen açıklamaya göre önümüzdeki aylarda Youtube Red uygulamasını, uygulama marketlerinden alıp kullanabileceksiniz. Bu nedenle Youtube Red (Müzik) uygulaması Spotify ve Apple Müzik için iddalı bir rakip olacağı da düşünülüyor.

 

Youtube Red uygulamasını İOS cihazlarda kullanmak için APPle Store’da yapılan %30 uygulama kesintisi nedeniyle Apple sahipleri ek olarak 3$ ödeyerek alabilecekler.

 

İlerleyen dönemlerde bakalım rakipleri Spotify ve Apple Müzik ne gibi atılımlarda bulunarak rekabeti kızıştıracaklar.

CEVAP VER