YouTube Mobil Canlı Yayın Dönemini Başlatıyor

Youtube’nin belli kişiler için kullanıma açtığı YouTube mobil canlı yayın özelliği önümüzdeki günlerde bütün kullanıcılar için aktif oluyor.

 

Son dönemlerde ülkemizde de pek çok yeni kullanıcı kazanmayı başaran YouTube, dünyada oldukça başarılı bir yayın aracı olarak kullanılıyor. Yeni çıkan Canlı Yayın özelliği mobil platformlara gelmişti ancak sadece belli bir kullanıcı kitlesine sunulmuştu. Mobil oyun tanıtımları ile alakalı canlı yayın yapan kanal sahipleri önceleri farklı uygulamalar indirip bu uygulamalar sayesinde yayın yapmak zorundaydı.

 

Artık YouTube’nin yaptığı açıklamaya göre bütün kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek. Eğer yayın yapmak istiyorsanız daha önce çekmiş olduğunuz bir videoyu yada oyun oynarken yapmak istediğiniz yayınları canlı olarak yayınlayabilirsiniz.

Youtube Artık HDR Video Desteği Sunacak

Açıklamada henüz net bir tarih vermeyen YouTube “Yakında” diyerek henüz net konuşmamayı tercih ediyor. Son dönemlerde bütün dünyada popülerleşen YouTube çılgınlığı canlı yayın ile daha da popülerleşecek gibi çünkü çoğu kişi bir YouTube kanalı açıp yayın yapma hevesinde. Bakalım Mobil Canlı Yayın özelliği sayesinde nasıl gelişmeler ile karşılaşacağız.

CEVAP VER