Youtube Artık HDR Video Desteği Sunacak

YouTube kısa süre içerisinde artık HDR özelliğini sunacak. Firmanın finansal yöneticisi Robery Kyncl tarafından açıklanan haberde artık YouTube HDR desteğini sunacak. Yeni gelecek olan HDR teknolojisi sayesinde videolarda artık kalite konusunda iyileştirmeler, renk ve gölgeler arasındaki dengeler düzenlenecek ve videolar daha canlı bir görüntü kalitesi sunacak.

 

YouTube’un bu desteğinden faydalanabilmek için kullanmış olduğunuz cihazlarınızın HDR teknolojisini desteklemesi gerekiyor. Bu cihazlar telefon sektöründe ön plana çıkan Samsung, LG gibi çeşitli firmalar telefonlarında HDR desteğini verecek. Ayriyeten günümüzde bir çok televizyon markasının geliştirmekte olduğu yeni nesil ürünlerinde de bu destek sunulacak özellikle 4K görüntü destekleyen televizyonlarda doğrudan HDR desteği kullanılabilecek.

 

YouTube’da video izleyen onlarca kullanıcıyı mutlu edecek bu destek ile artık kullanıcılar daha iyi bir kaliteyle videolarını seyredebilecekler. YouTube’a benzer bir şekilde Amazon ve Netflix’de artık HDR desteğine katıldılar. Görünen o ki artık çoğu firma HDR desteğine geçiş yapacak gibi bakalım.

CEVAP VER