2016 YGS Sonuçlarını ÖSYM Mobil Uygulamasıyla Öğrenebilirsiniz

13 Mart’da gerçekleşen YGS sınavının sonuçlarını, yeni geliştirilen ÖSYM resmi uygulaması sayesinde akıllı telefonunuzdan öğrenebilirsiniz.

 

Önceki dönemlerde yoğunluktan sınav sonuçları açıklandığı gibi ÖSYM’nin sitesi çökerdi. Defalarca siteye girmeye çalışırdık sınav sonuçlarını öğrenmek için. Verdiği gerilimi az çok tahmin edersiniz. Yetersiz alt yapı öğrencilerin oluşturduğu yoğunluğu kaldıramadığı için saatlerce uğraşır sonucu anca öğrenebilirdik. Ancak ÖSYM’nin resmi mobil uygulaması sayesinde sonuçlara hemen ulaşmanız artık mümkün olacak.

 

Geliştirilen yeni uygulama 25 Mart 2016’da güncellenecek ve YGS sonuçlarına ulaşmanız mümkün olacak. Sonuçlar yarın açıklanıyor tedbirinizi alın gençler. Uygulama içerisinde sadece YGS yok. ALES, ALS, TUS, DGS, LYS sınav sonuçlarını da buradan öğrenebileceksiniz.

2016 YGS Sonuçlarını ÖSYM Mobil Uygulamasıyla Öğrenebilirsiniz

Uygulamadan sonuçları görüntüleyebilmeniz için TC kimlik numaranızı ve ÖSYM aday şifrenizi yazarak giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra “Sınavlar” kategorisinde YGS 2016 sınavına giriş yapacaksınız ve sonuçları hiç beklemeden görebileceksiniz.

 

Apple Store ve Google Play Store’den uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. “ÖSYM Mobil” yazmanız yeterli.

CEVAP VER