Yeni Yılda Akıllı Telefon Vergisine Zam Yapıldı

Yeni yıl sevincini geride bıraktığımız bu günlerde bir zam haberiyle karşı karşıyayız. Hazır mutlu girdik, yeni yıldan beklentilerimi filan oldu. Eğlendik, güldük ancak şuan iş ciddi. Yeni yılın ilk vergisini akıllı telefonlar aldı. Yeni yıl neşemizi sömüren, bütün halkın ortak sorunu olan zamlar akıllı telefon vergisiyle bitmedi. Elektrik fiyatlarıda zamlandı.

Google, En Çok Aranan 10 Teknolojik Cihazı Yayınladı

Resmi gazetede yayınlanan habere göre pek çok sektörle beraber mobil cihazlarda zamdan etkilendi. Cep telefonu satışlarında, ilk satışlar için bir kerelik vergi alınmakta. Bu vergi zamdan önce 120 TL’di zamdan sonra ise 160 TL’ye yükseldi. Zaten ülkemizde yeterince pahalı olan mobil cihazlara bu vergide eklenince ekstra 40 TL gibi bir rakam daha ödeyeceğiz. Yurt dışında 100 dolardan satılan bir telefon vergi, spotaj, kargo maliyeti de eklenince ortalama 500-600 TL civarı oluyor.

Samsung Galaxy S7 Hakkındaki Gerçekler ve Görseller

Elektrik fiyatlarınada %6.8’lik bir zam yapıldı. Şuan yeni yıla girmeyip 2015’de kalmayı tercih edenler arasındayım. Bakalım bu zamlardan sonra yeni yılda mobil cihazlar hangi fiyatlardan satışa sunulacak, piyasa nasıl etkilenecek.

CEVAP VER