Sony’nin PlayStation 4 Pro hamlesinin ardından en büyük rakibi Microsoft’un Xbox Scorpio konsolundan yeni hamleler geliyor.

 

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan PlayStation 4 Pro, PlayStation oyuncularını üzecek bir haber ile geldi. Sony, The Elder Scrolls V ve Fallout 4 tarzı oyunların yeni yamalarına izin verilmeyeceğini duyurdu. Pek çok oyuncu bu duyuruya tepki gösterse de karar açıklandı bir kere ama Xbox krizi fırsata çevirmeyi başardı. Twitter hesabından duyuru yapıldı ve Xbox Scorpio’da bu gibi oyunların mod desteğinin eksiksiz olacağı duyuruldu.

 

Rekabeti arttıran Microsoft fiyat politikasını da Sony ile rekabete göre değerlendiriyor. Yani çıkacak olan yeni konsol Xbox Scorpio 399 Dolar fiyat etiketiyle veya daha ucuz bir fiyat ile raflardaki yerini alabilir. Sony açıklamalarıyla ne kadar oyuncuları kızdırdıysa Microsoft o kadar heyecanlandırdı diyebilirim.

Xbox One S’ın Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Fiyat konusu ilk başlarda sızıntıydı ve kaynağı bilinmiyordu ancak geçtiğimiz günlerde Xbox Scorpio’nun üretim ve planlamasından sorumlu genel müdür Albert Penello efsane bir açıklama yaptı ve bütün oyun dünyasının ilgisini çekmeyi başardı. Penello yaptığı açıklamada piyasaya sürülecek yeni Xbox’un PS 4 Pro’dan daha üstün özelliklere sahip olacağını, oyuncular için herhangi bir sınırlama koymadıklarını ve oyun içerisinde modlar için sınırsız destek sağlayacaklarını belirtti. Oyuncuların hiçbirini mağdur etmeyeceklerini açıklamasına ekledi. Fiyat konusunda net bir şey söylemeyen Penello, her kesimden oyuncuyu düşündüklerini, bütün oyun severlerin Xbox Scorpio farkını yaşamalarını istediklerini söyledi ve açıklamasına son verdi.

Anlaşılan bu rekabet oyunculara iyi anlamda yansıyacak. Bakalım ilerde nasıl yenilikler ile karşılaşacağız.

CEVAP VER