Xbox One S’ın Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox One S’ın Türkiye’de ne zaman satışa çıkarılacağı belli oldu.

Microsoft’un oyun konsolu, Xbox One’ın performansının arttırıldığı ve boyutlarının küçültüldüğü yeni versiyon Xbox One S için piyasaya çıkış tarihi belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Amerika ve Avrupa için 2 Ağustos’da çıkacağı duyurulan konsolun ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı merak konusuydu.

Microsoft Türkiye’den gelen açıklamaya göre konsol 2 Ağustos 2016 tarihinde bütün dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa sunulacak. Konsolun 2 TB versiyonunun fiyatı ise 399 dolarlık fiyat etiketine sahip ancak ülkemizdeki vergiler vs. eklendiğinde bu fiyat 1500 ile 2000 TL arası bir rakam olacaktır.

Xbox One S’ın Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Konsolun özelliklerine kısaca bakacak olursak Xbox One’den ayıran 3 farklı özelliği bulunmakta. Bu temel özelliklerden en önemlisi 4K video izleme özelliği. Diğer bir özellik ise HDR kalitesinde oyunları oynatması. Ayrıca boyut açısından normal Xbox One’e göre %40 oranında daha küçük ayrıca şarj cihazı konsolun içinde ve daha rahat taşınabilir bir konsol. Cihazın 2 TB, 1 TB, 500 GB şeklinde alternatifleri var. 2 TB versiyonu 399 dolar, 1 TB versiyonu 349 dolar ve 500 GB versiyonu 299 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Eğer yeni bir oyun konsolu almayı düşünüyorsanız birkaç hafta daha bekleyip yeni nesil oyun konsolunu alabilirsiniz. Yada Xbox One S çıkacağı için fiyatları düşüşe geçmeye başlayan Xbox One’lerden birini kapabilirsiniz.

CEVAP VER