Wordpress .blog Domainini Aktif Ediyor

Pek çok sitenin ilk tercihi olan WordPress alt yapısı yıl sonunda .blog domain hizmetini aktif edecek.

 

Bir site kurulmadan önce ve kurulduktan sonra en çok dikkat edilen detay tabi ki domaindir (alan adı). Ülkemizde çoğunlukla .com, .net veya .org domainleri kullanılsa da bu domainler sektörlere, yapılan işlere, ülkelere hatta şehirlere kadar farklılık sağlayabiliyor. En son domain gelişmesi İstanbul için yaşanmıştı ve .ist uzantısı aktif edilmişti

 

Çoğunlukla blog sitelerinin kullandığı wordpress sistemi kolay kullanımı ve bol seçeneği sayesinde dünya genelinde en popüler alt yapılardan birisi olmayı başardı. Ayrıca ücretsiz hosting ve domain sağlaması da wordpress’in popüler olmasına büyük katkı sağladı. Ancak domain uzantınızdan blog sitesi olduğunuzu göstermek istiyorsanız .blog uzantısını yıl sonuna doğru wordpress’den satın alabilirsiniz.

 

Şuan için domain uzantısının ne zaman kullanıma açılacağı konusunda net bir açıklama yok ancak yıl sonuna doğru aktif edileceği söyleniyor. Blog yazarları için kaliteli bir uzantı ve blogların popüler olmasından dolayı bu uzantıyla çokça karşılaşacağımızı düşünüyorum.

CEVAP VER