Bugün Windows 10 kullanıcılarına özel “Windows 10’da Cihazımı Nasıl Bulurum ” sorusunu cevapladık. İlk olarak bu özelliği kullanmak için bilgisayarımızda Windows 10 olması gerekiyor, daha sonra mevcut son güncellemeleri bilgisayarınıza indirip kurulmuş olması gerekiyor.

Güncellemeleri Nasıl Kontrol Edebilirim?

Güncellemeleri kontrol etmek çok basit, Windows 10’da başlat simgesine tıklıyoruz. Açılan kısımdan ayarlar sekmesini açıyoruz gelen panelde bizlere lazım olan kısım güncelleştirmeler ve güvenlik kısmı açtığımızda bizlere Windows Uptade kısmından güncelleştirmeleri denetleme ile ilk adım yapılmış olur.

Güncellemeden Sonraki Adım

Mevcut güncellemeleri yaptığımıza emin olalım çünkü Windows 10’da Cihazımı Bul Özelliği kasım ayı güncellemesi ile sizlere sunulmuştur. Bu özelliğin amacı İnternet erişimi olduğunuz her yerde size Windows 10 yüklü cihazınızın yerini tespit etme olanağı sağlamaktadır. Eğer kasım ayı güncellemesini bilgisayarınıza yükleme işlemini tamamladıysanız Windows 10’da Cihazımı Bulma Özelliği Nasıl Etkinleşiyor? Sorusuna cevap verelim;

Windows 10’da Cihazımı Bulma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Başlat menüsünü açıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan Ayarlar kısmına tıklıyoruz. Windows 10‘da Ayarlar kısmında Güvenlik butonuna tıklayın ve karşımızdaki sayfada Cihazımı Bul seçeneğine tıklayın. Bu özellik sizlerde kapalı olarak gözükecektir. Cihazınızı kaybederseniz, bilinen son yerini buradan görmemiz için ayarları etkin hale getirmemiz gerekiyor. Açılan sayfada cihazımı bul özelliği kapalı yazacak. Bu sekmenin altında bulunan değiştir butonuna tıklıyorsunuz, açılan penceredeki cihazımın konumunu düzenli olarak kaydet yazısının altındaki anahtarı Açık seçeneğine getirin.  Windows 10’da Cihazımı Bulma Özelliği Aktif edilir. Bu işlemleri sırasıyla yapılması koşulu ile bu özellik devreye girecektir. Özelliği kullanmak için account.microsoft.com/devices bağlantısını açarak Microsoft hesabınızla giriş yapın sonra cihazlarınız sekmesinin altında cihazını bul özelliğini göreceksiniz.

CEVAP VER