Windows 10 Kullanıcı İstatistikleri 200 Milyona Ulaştı

Microsoft’un yeni çıkarmış olduğu Windows 10 her geçen gün binlerce kullanıcıya ulaşıyor. Windows 10 kullanan kullanıcıların sayısı 200 milyona ulaştı.

 

Windows 10 yayınlanmadan önce firma tarafından ücretsiz şekilde geleceğini ve kullanıcıların yükseltebileceğini duyurmuştu. Windows 10 yayınlandıktan sonra bugüne kadar gelen istatistiklere göre yaklaşık 200 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Bir önceki Windows 8 sürümünde kullanıcıların karşısına sistemde yüzlerce hata geliyordu Microsoft bu sorunlarla baş etmek için güçlükle çaba gösteriyordu fakat bir süre sonra bu olayları göz önünde bulunduran Microsoft yeni sürüm Windows 10’u çıkardı. Microsoft’un 2009 yılında çıkarmış olduğu Windows 7 sistemini bırakıp Windows 10’a geçen kullanıcıların sayısı %140 olup Windows 8’den Windows 10’a geçen kullanıcıların sayısı ise %425’e ulaştı. Bu rakamlara bakacak olursak Windows 8 kullanıcıları bu hatalardan çok bunalmışlar Windows 10 çıkar çıkmaz yeni sürüme direk geçmişler.

 

Windows 10 oldukça iyi tasarlanmış, yeni tarayıcısı ve arayüzü oldukça hızlı ve başarılı olmuş. Kullanıcılar tarafından gönderilen verilerde %89’u şuana kadar memnun olduklarını belirtmişler. Kullanıcılar Windows 10’un yeni tarayıcısı Microsoft Edge ile toplamda 44.5 milyar dakika vakit geçirdiklerine dair istatistiklerde yayınlanmış durumda.

CEVAP VER