WhatsApp’a yeni bir özellik geleceği ortaya çıktı. Facebook tarafından satın alınan WhatSapp’ı artık Facebook hesabınız ile birleştirebileceksiniz. ‘Hesap bilgilerimi paylaş’ adı altında eklenecek olan özellik merak konusu oldu.

 

Facebook satın aldığından beri WhatsApp’a sürekli güncel ve farklı özellikler ekleniyor. İlk çıktığı günden itibaren sürekli güncellenerek günümüzdeki halini alan WhatsApp’ın ilerleyen dönemlerde gelecek olan güncellemesinde bulunan özellik dikkat çekmeyi başardı.

 

WhatsApp’ın 4.12.413 numaralı güncellemesindeki değişikliği ilk olarak geliştirici Javier Santos fark etti. Güncellemede ‘Share My Account Info’ isimli özellik bulunuyor. Çıkan söylentilere göre WhatsApp profilinizden ‘Hesap Ayarları’ sekmesine girerek bu özelliği aktif edebilirsiniz. Bu sayede WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılacak. Ancak numaranız da paylaşılacak mı bilmiyoruz. İlerleyen günlerde daha net bilgiler ortaya çıkacaktır.

 

Özelliğin nasıl çalışacağı, Messenger ile birleşip birleşmeyeceği yada numara güvenliğinizi nasıl sağlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak WhatsApp’ın ücretsiz olmasından sonra bu güncellemenin bir şekilde Facebook’a gelir getireceğini düşünüyoruz.

WhatsApp'ı Facebook ile Kullanabileceğimiz Özellik Gelebilir

Bu özelliğin henüz kullanılıp kullanılmayacağı deneme aşamasında. Belki de hiçbir zaman ‘Hesap bilgilerimi paylaş’ özelliği aktif edilmeyecek. O yüzden güncellemeyi görmeden net bir şey söylemek mümkün değil.

CEVAP VER