Whatsapp’da Silinen Mesajlar Saklanıyormuş!

Jonathan Zdziarski iOS üzerinden yaptığı araştırmalar sayesinde Whatsapp’da sildiğimiz mesajların aslında silinmediğini, saklandığını ortaya çıkardı.

 

Whatsapp mesajlaşmalarınızın bir kısmını belirli nedenlerden dolayı silmiş olabilirsiniz. Tabi o zaman bu mesajların tamamen yok olduğunu düşünebilirsiniz ama aslında durum tamda öyle değilmiş. Silinen mesajlar aslında korunma altına alınıyor ve saklanmaya devam ediyor.

Whatsapp'da yeni özellik !

Whatsapp’ın son güncellemesinden aldığı disk imajlarını incelemeye başlayan Jonathan, sildiğiniz mesajların koruma altına alınıp saklandığını uzaktan erişim sayesinde yedeklemelere yeniden ulaşılabilineceğini açıkladı. Uçtan uca şifreleme konusunda yaptığı açıklamada ise sadece anlık mesajlaşma sırasında şifrelemenin kullanıldığını belirtti.

 

Aslında silinen mesajların hala silinmemesi ve yeterli şifreleme olmaksızın iCloud üzerinde saklanılması büyük bir sorun oluşturabilir. Mesajların yedeklerine rahatça ulaşılabiliyor. Şuan için Whatsapp tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER