Whatsapp'da yeni özellik !

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp şimdiye kadar ilk yıl kullanım ücretsiz ve sonraki yıllarda yaklaşık 1 dolar ücret talep etmesi ile kullanılmakta olan Whatsapp, resmi bir açıklama ile artık tamamen ücretsiz oluyor.

 

Whatsapp yetkilileri resmi bir açıklama ile artık ücret almayacaklarını ve herhangi bir reklam gösterimleri olmayacağını belirttiler. Şirketin elde edeceği maddi gelirler sadece ” şirket ve kullanıcı ” arasında sunulup bu iletişim ağlarından gelir elde edeceklerini açıkladılar. Yıllık 1 senelik kullanım ücreti olarak 1 dolar talep eden Whatsapp kullanıcılarına böyle bir haberle mutlu sevinci verdi. Kimimiz 1 doları önemsemiyor fakat bazılarımız için bu durum ne yazık ki böyle değil. 1 dolar akıllı telefon kullanan ve mesajlaşmak için böylesine popüler ve gelişmiş uygulamayı kullanmak için fazla değil ancak kullanıcılar ödeme yapacaklarında sıkıntı yaşıyorlar bu sıkıntılar ücretin sadece kredi kartı üzerinden ödenmesi ve böyle bir ödeme şekli bazı kullanıcılarımız tarafından olumsuz karşılanmakta.

Uygulamanın kurucularından bir tanesi Jan Koum aslında bu küçük miktardaki paranın onları pek gelir sağlamadığını belirtti ve böylelikle artık Whatsapp tamamen ücretsiz ve reklamsız bir uygulama halinde bizlere sunulacak.

CEVAP VER