Web Sitesi Kurmak Artık Çok Kolay

 

Bu makalemizde sizlere bir web sitesini nasıl kurabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Öncelikle yapmanız gerekenler:

 

1-) Kafanızda nasıl bir web sitesi istediğinizi canlandırın.

 

Bir blogmu yoksa bir haber sitesi veya resim galerisi vs vs. gibi uzayıp giden bir listeden hangisinin size uygun olduğuna karar verin.

 

2-) Paylaşacağınız içeriği düşünün.

 

Paylaşacağınız içeriği, resimleri vs. düşünmeye başlayın. Eğer web siteniz içerik açısından zengin değilse fazla ilgide çekmeyecektir. İçeriklerinizi sadece düşünmekle kalmayın. Sitenizi kurmadan önce 300 kadar içerik ve görseli hazırlayın. Web sitenizi kurduğunuz zaman içerik sıkıntısı çekmezsiniz bu şekilde düzenli içerik akışı sağlarsınız ve günde iki adet içerik girerek hem “Google” hem de takipçileriniz tarafından bir düzene girerek takip edilirsiniz.

 

3-) Web sitenizin temasını belirleyin.

 

Eğer bir webmaster değilseniz ilk başlarda temaya, tasarıma çok para harcamak zorunda olduğunuz düşüncesine kapılacaksınızdır. Ancak buna gerek olmadığını işin içine girdikten sonra fark edeceksiniz. Sizlere ücretsiz kullanım imkanı sağlayan pek çok seçenek var. Bunlar Php tasarımlar, WordPress, Joomla gibi hazır sistemlerdir. Ve bu sistemlerde pek çok ücretsiz tema vardır. Ayrıca kullanımı da oldukça basittir.

 

4-) Domain Ve Hosting İşlemlerini başlatın.

 

Doman: Alan adınız

Hosting: Sunucunuz.

 

Domaninizin yaptığınızın işi yansıtacağından emin olmanız gerekiyor. Ayrıca kısa bir doman almanızda fayda vardır. Mesela “teknommooyuniclemeveteknoloji.com” gibi uzun bir domain almanızı asla tavsiye etmiyoruz.

 

Domain belirlerken seo açısından uygunluğunu da kontrol etmelisiniz.

CEVAP VER