Watch Dogs 2’nin Tüm Detayları Belli Oldu

Oyun dünyasının en iddialı firmalarından biri olan Ubisoft’un yapımlarından biri olan Watch Dogs 2’nin duyurusu yapıldı!

Ben pek fazla beğenmesem milyonlarca oyuncunun büyük hayranı olduğu Watch Dogs’un ilk oyunu beklentilerin altında kalmıştı. Sürekli kaçarak saklanarak oynadığımız etkisiz bir karakter ile senaryo ilerliyordu. Ancak Watch Dogs 2’de oyunun tamamen yenilendiğini görebiliyoruz. Oyunla alakalı tüm detaylar E3 2016’da 3 adet video ile oyun severlere açıklandı.

İlk oyun çıkmadan önce biz dahil pek çok site GTA ile oyunu kıyaslamaya başlamıştı. Tabi oyun çıkınca aralarında zerre alaka olmadığını gördük ve çoğumuz hayal kırıklığına uğradık. Bu sefer Watch Dogs 2’de Marcus ile oynuyoruz.

Watch Dogs 2’den çok ümitliyim ama senaryonun yine hack üzerinden yürümesi biraz tereddütte bırakıyor. Ancak bu sefer oyunda 3D yazıcılar ve Drone’ler bulunuyor. Marcus ise DedSec adında bir hack grubuna üyedir. Oyunda benim en çok ilgimi çeken nokta kaçışların efsane olması. Hack saldırısıyla şehirdeki olayları oldukça fazla etkileyebiliyorsunuz ve kaçışlarda karakterin “PARKUR” yapması beni cezp etti.

Oyun San Francisco’da geçiyor ve 3D yazıcılar sayesinde ateşli silahlar üretiyoruz. Üretilen silahları Drone ile taşıyoruz yani oyunda gelişen teknoloji sayesinde şehir içinde silah sevkiyatı yapabileceğiz. Oyun günümüzde yani 2016’da geçiyor. Geçmişin kasvetli havasını sevsem de günümüz teknolojisinde geçen bir yapım görmek çok iyi. Oyunun grafiklerine ve oyun motoruna bakacak olursak benim oldukça ilgimi çekti. Bir oyunu kolay kolay beğenmem, beğenmediğim oyunu da sağlam gömerim ama bu oyun olmuş. Tabi oynayana kadar bu kadar net konuşmamak lazım ama bu sefer ümitliyiz.

CEVAP VER