Vücut Yapınıza Göre Nasıl Daha Güzel Fotoğraf ve Selfie Çekebilirsiniz?

Sosyal medyanın yaygınlaşan akımı Selfie sayesinde herkes en iyi pozu yakalamanın peşinde. Güzel fotoğraflar çekebilmeniz için birkaç ufak tavsiye verdik.

Toplum olarak fotoğraflara bakmayı severiz ancak fotoğraf çektirmeye pek de yanaşmayan bir yapımız vardır. Vücudumuzla barışık olsak bile bir fotoğraf karesinde bazen hüsranla biten poz çalışmaları içerisinde bulunabiliriz. Beğenilmeyen ve bir daha çekilmesi için insanlara yalvaran halimiz de her zaman için karşılaşılan bir durumdur. Vücut yapınıza göre nasıl daha güzel fotoğraf ve Selfie çekebilirsiniz konusunda sizler için işinde uzman birkaç fotoğrafçıya sorular sorduk ve küçük tüyolar yakaladık. İşte onlardan bazıları…

Vücut Gizleme

Vücut hatlarımızdan her zaman memnun değilizdir. Ya göbeğimiz vardır ya da boyumuz kısadır, duruşumuz bozuktur… Ancak bu durumların fotoğraflara yansımasını istemeyiz. Bu noktada yapılabilecek en iyi şeyin fotoğraf çekimi sırasından biraz yan dönmek olduğunu belirten uzmanlar kilolardan mustarip kişilerin de ellerini bellerine koyarak fotoğraf çektirmelerinin daha başarılı sonuçları olduğunu görmüşler. Özellikle bir bacağınız üzerine yaslanarak hafif yan dönmüş ve ellerinizi beliniz hizasında tuttuğunuz bir fotoğraf sizi daha zayıf, daha uzun gösterecek ve bir anda belki de vücudunuzla barışmanızı sağlayacaktır.

Vücut Yapınıza Göre Nasıl Daha Güzel Fotoğraf ve Selfie Çekebilirsiniz?

Işık Ayarı

Vücut yapınıza göre nasıl daha güzel fotoğraf ve Selfie çekebilirsiniz konusunda uzmanlar ışığın hayati önem taşıdığını belirtmektedirler. Özellikle doğru ışık yakalanmadan çekilen fotoğraflar mükemmel vücutları bile kâbusa dönüştürebilmekte. Bu nedenle ışık ayarları hakkında bilgi sahibi olmadan fotoğraf çekmemelisiniz. Ya da telefonlarımızda yüklü olan fotoğraf işleme uygulamaları ile üzerinde biraz oynama yapmanız fotoğraf ışığı problemini de ortadan kaldırıyor olacaktır.

 

Vücut Yapınıza Göre Nasıl Daha Güzel Fotoğraf ve Selfie Çekebilirsiniz?

Selfie Sırrı

Son dönemlerde oldukça popüler olan Selfie çekimleri de her kişi için sıkıntılı süreçler olabilmektedirler. Bu noktada bakıldığında Selfie çekmek adeta bir eziyet çekmeye dönüşmekte. Ancak ufak ipuçları ile daha başarılı Selfie kareleri yakalamanız mümkün. Öncelikle asla kolunuzu uzatarak Selfie çekmeyin. Bunun yerine Selfie çubuğu kullanın. Yüksek çözünürlüklü kameralar yüzünüzde olan tüm kusurları ortaya çıkaracaktır. Bir diğer önemli nokta ise sıcak bir gülümseme. Hiçbir Selfie sıcacık gülümseme içeren bir fotoğrafın yerini tutamaz. Bu nedenle içinizden geldiği gibi sıcacık bir gülümseme ile Selfie çekinirseniz çok daha başarılı sonuçlara ulaşırsınız.

CEVAP VER