Total War: Warhammer

Total War: Warhammer’in pc için çıkış hazırlıkları sürerken oyun hakkında yeni bir video paylaşıldı. SEGA’nın yayınladığı videoda diğer oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da tarihi bir savaşın içine giriyoruz. Bu seferki senaryo biraz farklı, sadece insanlar yok savaşın içinde. The Creative Assembly’in yapımcılığını yaptığı oyunda bu sefer İmparator Karl Fanz bizim yönetimimizi bekliyor. Ayrıca oyun içerisinde başka karakterler ve imparatorluklarda bulunuyor. Diğer karakterler hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için oyun kendi içerisinde karakterleri sizlere tanıtıyor. Oyuncuları bilgilendirirken karakterlerin kullandığı yetenekleri, silah ve zırhları, binek ve görevleri hakkında detaylı bir bilgi akışı sağlanıyor. Kullandığınız karaktere yabancılık çekmeyeceğinizi garantiliyor.

Total War: Warhammer’de İmparator Karl Fanz ile Greenskin’in ezeli rekabetini akıllı yöntemler ile yapılan saldırıları, şiddetli savaşı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. İlk yayınlanan oyun tanıtım videosuna göz atarak bu konularda fikir sahibi olabilirsiniz.

Warhammer’in yayınlanan bir diğer videosunda ise gayet iyi giden Total War serisinin Warhammer’i oyun içine ne kadar detaylı şekilde kattığını bir kere daha görebileceğiz. Bu karar ile birlikte oyuncu kitlesi oldukça genişleyerek hem Total War hayranları hemde Warhammer hayranları oyunun keyfini sürebilecek. Yayınlanan bu videoda ise Dwarfen Artillery ünitelerinin tanıtımı yapıldı. İşte o Dwarfen Artillery videosu.

Total War: Warhammer’in yayınlanan bir diğer fragmanı ise biraz sinematik oldu. Oyun içerisindeki senaryo hakkında aklımızda bir şeyler oluşmasını sağladı diyebiliriz. Oyuna olan büyük ilginin farkına varan SEGA oyunun, oyun motorunu sinematik bir şekilde aktararak beklentileri ikiye katladı.

Oyun içerisinde krallıklardan birini yöneten Cüce Thorgrim Grudgebearer’in uğradığı ihanete değinen fragmanı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Total War: Warhammer’in en son yayınladığı başka bir fragmanda ise Orc krallığına bağlı olan askerlerin konuşmalarını ve acımasızlığını görebiliyoruz. Oyun içerisindeki Grimgor Ironhide görevinde kullanılan haritayı görüp, fethedeceğimiz şehirleri ve haritanın Güney kısımlarında bulunan Badlands, Chaos Wastes isimli bölgeleri de harita üzerinden inceleyebiliyoruz.

Total War’ın oynanışı ve Warhammer’in devasa evrenini birleştiren oyun Total War: Warhammer yapılan açıklamalara göre 28 Nisan 2016 tarihinde satışa sunulacak. Oyunun ön siparişini veren oyuncular için de bir güzellik düşünülmüş ve Chaos Warrior Race Pack hediye edilmesi kararlaştırılmış. Ayrıca oyun için bir sinematik fragman daha paylaşıldı.

Bana kalırsa Total War tarihi gerçekçilikten oldukça saparak devasa bir dünyaya adım atmış. Tarih ile bilim kurgu harmanlanmaya çalışılmış ancak başarısızlıkla sonuçlanması muhtemel bir proje gibi görünüyor. Çünkü Total War’ın eski oyuncularından birisi olarak söyleye bilirim ki, efsane komutanları yönetip, efsane komutanları yenmeye çalışıyorduk. Bu sefer tamamen bilimkurgu olarak yaratılmış karakterleri yönetip, bilimkurgu karakterleri yenmeye çalışacağız.

CEVAP VER