Bir Dönem Kapanıyor! Artık TV’lerde Yapay Zekâ Dönemi Başlıyor

Ajans Press, televizyon takibinde yapay zekâ ile televizyon ile radyo kayıtlarında haberlerin deşifresini veriyor.

Medya takibinin öncü kuruluşların biri olan Ajans Press, teknolojik anlamdaki yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Medya takip piyasasında 65. Senesini kutlayan kuruluş, televizyon takibinde yapay zekâ uygulamaları ile alıcılarına televizyon ve radyo kayıtlarında da haberlerin deşifresini verebilir.

Triphone Based Recognition metotları esas alınarak, derin öğrenme ve sinir ağlarına yönelik ses tanıma yazılımı vasıtasıyla, dijital video ve ses dosyalarını otomatik bir şekilde yazıya dönüştüren teknoloji ile birlikte, televizyon haberlerinin deşifrelerini artık saniyeler içinde alınabilir.

Yapılan yenilikler ile birlikte metin tarzında da artık verilebilir. Ajans Press’in Azerbaycan kökenli AzReco şirketi ile birlikte geliştirmiş olduğu teknoloji, 3 değişik modül üzerinden işlem sağlıyor. Şirketlerin ihtiyaçlarına kesintisiz olarak hemen yanıt veriyorlar. TVR Plus’ın ilk bileşeni Speech To Text (Sesi Metne Dönüştürme) modülü ile bütün televizyon, video, radyo ve ses dosyaları saniyeler sonra üst seviyede başarı oranı ile texte çevrilebilir. İkinci modül ise, Keyword Spotting (Anahtar Kelime Arama) sayesinde deşifre içinde aranan anahtar kelimeler sentezlenmiş biçimde süzülerek, anahtar kelimenin geçmiş olduğu zaman aralıkları çevrimiçi olarak görüntülenir.

Üçüncü modül de JSON Output (cümle cümle deşifre) ise bu modülde cümle cümle sentezleme yapılıp sonuçlar kurumun ihtiyaçlarının çoğu kullanılmak kaydı ile paylaşılmaktadır.

TVR Plus ile Çok Fazla Zaman Kazanın

Televizyonda haber hala yayındayken bile, aynı anda müşterilerinin istemiş oldukları anahtar kelimeler yakalanıp anlık bildirim gönderme, raporlama ve kısa mesaj atma gibi uygulamalarda hizmet sağlayacak. On binlerce kanalda yüz binlerce anahtar kelimenin takip edilmesine olanak sağlayan TVR Plus, YouTube gibi web URL’leri üstünde de eş zamanlı olarak işleyip raporlama olanağı sağlıyor.

CEVAP VER