Telefonlarınızla Profesyonel Fotoğraflar Yakalayabilmeniz İçin Zeiss Lensler Geliyor !

Nokia kullanıcılarına aslında Zeiss lensler tanıdık gelebilir. Aslında optik lens firmaları arasında en ünlü firmalardan birisidir Zeiss firması. Geçtiğimiz günlerde Zeiss ve ExoLens firması ortak bir proje başlatarak akıllı telefonlar için DSLR kalitesinde görüntüler yakalayabilmeniz için yüksek kalitede taşınabilir lensler çıkarıyor.

 

Nokia telefon kullanıcıları Zeiss firmasıyla “Carl Zeiss” lensler sayesinde önceden tanışmıştı. Eskiden Nokia 5800 cep telefonum vardı ve bende oradan kalitesini az çok biliyorum. Efsane fotoğraflarımı o telefon ile çekmiştim. Zeiss firması şu sıralar optik lens üretmeye devam ediyor.

 

Çıkarılacak bu taşınabilir lensler ilk etapta iPhone 6 ve iPhone 6S için üretilecek. Yanınızda bu lensleri taşıyarak gezdiğiniz yerlerde yüksek kalitede fotoğraflar çekebileceksiniz. CES 2016 fuarında tanıtılan Zeiss lensler ilerleyen dönemlerde farklı telefon modelleri içinde üretilecek.

Telefonlarınızla Profesyonel Fotoğraflar Yakalayabilmeniz İçin Zeiss Lensler Geliyor !

Makro ve Fish eye gibi farklı oranlarda fotoğraf çekme imkanı sağlayan bu lenslerin henüz fiyatı belli değil. Ancak kaliteye baktığınız zaman çokta ucuz olmayacağını tahmin edebilirsiniz. Bu lensleri taktığınız telefonlarda dünyanın en iyi lenslerine sahip olacağınızı firma garanti ediyor. Profesyonel fotoğrafçılarda bu lensler ile pek çok deneme yapmış ve fazlasıyla yeterli bulunmuş. Açıkçası fotoğraf merakınız varsa profesyonel bir makineya binlerce TL harcamak yerine bu lenslerden yeterli özelliklerde olanını alıp çekimlerinizi yapabilirsiniz. Bu gün en basit fotoğraf makineleri bile 300 TL gibi rakamlardan satılıyor.

CEVAP VER