Steam: Türkiye'de En Çok Oynanan Oyun CS:GO

Dünyada pek çok hayran kitlesi olan CS:Go, ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip. Hatta son açıklanan rakamlara göre Türk Steam kullanıcılarının yarısı CS:GO oynamakta.

 

Steam’ı oyun oynamayı seven insanlar arasında bilmeyen yoktur. En büyük oyun satış platformlarından birisi olan Steam, Türkiye’de en çok oynanılan oyun olan Counter Strike: Global Offensive olarak açıkladı.

 

 

CS:GO olarak bildiğimiz oyunun Türkiye’de bu kadar kitleye sahip olması aslında hiç şaşırtıcı değil. Biraz düşünmeye başlasanız illaki okuldan kaçıp bir CS atmışlığınız vardır. Hatta hala favori oyununuz bile olabilir. Kısacası binlerce Türk oyuncu kitlesine hitap eden oyun, Türk Steam kullanıcılarının %47,51’i tarafından satın alınmış. Türk kullanıcılar listesinde açık ara birinci sıraya yerleşmiş.

 

Türkiye’de Steam kullanıcıların iki kişiden birisinin CS:GO oynadığını artık biliyoruz. Biz hala arkadaşlarla CS 1.3 oynayan tayfadanız. Ha ne kadar doğru yapıyoruz bende bilmiyorum ama nostaljik insanlarız sanırım.

Steam: Türkiye'de En Çok Oynanan Oyun CS:GO

 

Listede CS:GO’nun hemen arkasından %37.73’lük bir oranla DotA 2 geliyor. DotA 2’yi  %29.75’lik bir oranla Team Fortress 2 takip ediyor. DotA, CS:GO’yu hemen arkasından takip ediyormuş gibi görülebilir ancak haftalık verilerde CS:GO %65.92’yken DotA 2 dehşet bir fark yiyerek %12.08’e gerilemiş mi desek, yerinde saymış mı desek bilemedim. Son iki haftadır aktif olan Türk kullanıcılarının çoğunluğu CS:GO oynuyor diyebilirim.

Steam: Türkiye'de En Çok Oynanan Oyun CS:GO

Yeni nesilde sanırım bizim nesile özeniyor. Liseden kaçıp arkadaş grubuyla cs oynamak yerine online platformda cs oynanmaya devam ediyor. Oyunun satış rakamları gittikçe artıyor gibi. Oyunun oynanma süresi 15-16’yı bulmuş durumda. Gençler sanırım uyumuyor, yemek yemiyor, okula gitmiyor ve aralıksız CS:GO oynuyor. Tamam bizde okuldan kaçıp bütün sınıf CS atmaya gidiyorduk ama kendinizi bu kadar kaptırmayın arkadaşlar.

CEVAP VER