Sözde Ermeni Soykırımını Konu Alan The Promise Tepki Çekiyor!

Sözde Ermeni soykırımı konusuyla sinema dünyasına giriş yapan The Promise adlı filme Türkiye’den tepki yağıyor.

Hollywood yapımı film pek çok ünlü ismi oyuncu kadrosuna dahil etmiş. Bu isimler Christian Bale, Oscar Rwanda, Terry George ayrıca Numan Acar’da dizinin kadrosunda. Filmin hikayesinin ise gerçeğe dayalı olduğunu iddia ediyorlar ki Ermeni soykırımı tamamen bir yalanın üzerine dayalı.

Şimdi kadroya bakınca oyuncular iyi, bu film izlenir diye düşünebilirsiniz ancak film içerisinde Osmanlı Devletininin ve Türk halkının Ermenileri öldürdüğü, katlettiği anlatılıyor ve sözde ermeni soykırımı savunuluyor. Film içerisinde Türklere ağır ithamlar ve hakaretlerde bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk fragmanını YouTube üzerinden yayınlanan film sosyal medya üzerinden çok büyük tepkiler çekmeye başladı. YouTube’den disslike kampanyası başlatıldı ve bizlerde bu kampanyaya dahiliz. Siz okuyucularımızdan bir isteğimiz var şimdi aşağıdan YouTube fragmanına girip bir disslike atar mısınız?

Ayrıca film için IMDB’de 1 yıldız verme çalışmaları başlatıldı. Sosyal medya aracılığıyla binlerce kişi filme IMDB üzerinden 1 yıldız vererek en kötü filmler arasına sokmaya çalışıyor. Film 11 Eylül 2016 tarihinde Kanada Film Festivali’nde ilk olarak gösterildi ancak şuan için vizyon tarihi belli değil.
IMDB’ye Facebook üzerinden bağlanıp 1 yıldız vererek tepkinizi göstermeyi ihmal etmeyin lütfen.

Konusu nedeyli filmin Türkiye’de gösterime gireceğini düşünmüyorum. Zaten filme tepkiler çığ gibi büyüyor. Filmin IMDB sayfasına buradan ulaşıp 1 yıldız verebilirsiniz.

CEVAP VER