Sosyal Medya'da Terör Propagandası Yapanları Şikayet Edin !

Gerçek ad ve soyadlarını kullanarak sosyal medya üzerinden terör propagandası yapan, terörü destekleyen kullanıcıların paylaştıkları destek gönderilerini link veya görüntü olarak polise ihbar edebilirsiniz. Yapacağınız bu çalışma sayesinde potansiyel terörist olan kişilerin eylem hazırlığındayken yakalanmasını yada bir suç örgütü yandaşının yakalanarak önünün kesilmesin sağlayabilirsiniz.

İhbarları mail üzerinden yaptığınız taktirde sizlerin herhangi bir kimlik bilgisi veya kişisel bilgileriniz zaten kimse ile paylaşılmayacaktır. Bu nedenle sosyal medya üzerinde terör sempatizanlığı yapan kişileri gördüğünüz zaman rahatlıkla şikayet edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaşmadan önce birkaç kişiyi ihbar ettik. Yapılan şikayetler doğrultusunda kontroller sağlanarak bizlere geri dönüşler sağlandı.

Geçtiğimiz günlerde ise bu şikayetler sayesinde eylem hazırlığında olan bir terörist yakalandı. Güvenlik güçlerimize bu şekilde ufakta olsa yardım ederek hem onların hemde Türk vatandaşlarının can güvenliğini sağlamalarında bir faydanız dokunabilir.

Lütfen duyarlı olun ve paylaşabildiğiniz kadar çok insan ile paylaşın…

Siber şikayet edeceğiniz kişilerin ad ve soyadlarının belli olduğu sosyal medya hesaplarını, terör propagandası yaptığı gönderinin linki ve resmi ile ihbar edebilirsiniz. EGM sosyal medya şikayet ve mail kanalıyla video şikayet etme taleplerini dikkate alıyor.

Mail Adresleri:

siber@egm.gov.tr
sanaldevriye@egm.gov.tr

Egm Twitter Adresi: https://twitter.com/emniyetgm

76 Yorumlar

 1. Ya lütfen yardım eder misiniz dünden beri mail atacağım ama başlık kısmına ne yazmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardım edin

  • Başlığa ‘Terör Propagandası Yapıyor AD SOYAD’ yazın. Daha sonra mail kısmına kişinin propaganda yaptığı sosyal medya hesabının linkini, propagandanın ekran görüntüsünü, ve propaganda yapılan gönderinin linkini ekleyerek belirttiğimiz mail adreslerine gönderebilirsiniz. Anlaşılır bir mail atarsanız geri dönüş sağlayacaklardır.

  • Makalede belirttiğimiz şekilde şikayet edebilirsiniz. Gün içerisinde pek çok vatan hainini şikayet ediyoruz, sitenin ve günlük hayattaki işlerimizle uğraşıyoruz yetiştiremiyoruz.

  • Kişinin adı ve soyadı bilinmediği için şikayet ile işlem yapılmaz savcılığa gitmeniz gerekir. Ancak karşı tarafı kışkırtarak adres, numara, isim soyad alıp bunların ekran görüntülerini belirtilen mail adreslerine yollarsanız işlem yapılma ihtimali yüksektir.

 2. İnternationale Solidaritæt Facebok sayfasında PKK propagandası yapılmaktadır öyle veya böyle sayfaya üye olan ve like eden herkez pkk yandşı veya sempatizanıdır yani Vatan haini ve teröristtir ihbar olrak alınmsı rica olunur. !!!
  Gülsüm Koç

 3. BU sahislar gizlice pkk ya yardim ve yataklik yapiyorlar lütfen gereken yapilsin
  https://www.facebook.com/heval.saribas
  https://www.facebook.com/hayri.saribas.1 onlarin sayfasindakileri de takip edin
  Deta-Med Hauskrankenpflege sahibi nare pkk yandasidir madi ve manevi yardim yapiyor arastirilsin
  ben naciz hane insanlik gürevi mi yaptim umrim biran evvel bu sahislar takibe alinir Türkiyemde sebest gezemezler cünkü Sehitlerimin kani bunlarin ellerinede bulasmistir

 4. Merhaba birader örgüt propangasini nasil yapıyor hangi kosullarda kabul okur neleri söylemesi gerekir mesela bana bir soyler misin ona göre şikayet etcem teşekkürler

  • Öncelikle açık ve net terör örgütünü, örgüt faliyetlerini destekler nitelikte gönderiler paylaşmış olması gerekir. Mesela Cumhurbaşkanına, başbakana hakaret etmiş olabilir, şehitlerimiz, gazilerimiz ile alakalı ağza alınmayacak kelimeler kullanmış olabilir. Bu tarz şahısları makalemizdeki mail adreslerine veya emniyetin siber ihbar uygulamasına göndermeniz yeterli. Anında işlem başlatılır ve bu kişiler hakkında soruşturma açılır.

  • Bir avukat tutarsanız size yardımcı olacaktır. Yada dava sırasında barodan avukat atanacaktır. Biz teknoloji sitesiyiz boşanma konularında hukuki prosedür hakkında bir bilgimiz bulunmuyor.

 5. Merhabalar tanıdığım bir kişinin twitter üzerinden Cumhurbaşkanımıza Başbakan olduğu dönemde ve daha sonrada bazı hakaretlerde bulunduğunu gördüm. Bu adreslere mail olarak linkini ve görüntüsü göndersem benim de olayla bir bağlantım olur mu acaba? Konuşmak vs isterler mi,ismim geçer mi çok merak ediyorum. Çünkü daha sonra muhattap olmak hiç istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Hayır sizi deşifre etmiyorlar ve ihbarın sizinle bir alakası olmuyor. Emniyet güçleri tarafından inceleniyor gerekli görüldüğü taktirde işlem başlatılıyor.

 6. Neler suç sayılıyor neler suç sayılmıyor. Yetkililer sosyal medya için bu konuda hiç bilgilendirme yapmıyor ve insanlar bilmeden suç olan bir şeyi sadece bir tık ile işlemektedir. Bence sadede sosyal medya ile bir insanın suçlanması yetersizdir. Hakaret zaten yazılarak yapıldığı için cezası da az olduğundan ceza verilebilir. Ancak terör çok ağır bir suçlamadır ve sadece bir paylaşım gerekçe olmamalı. Örneğin yukarda biri siyasi parti başkanı ve milletvekili Selahatin Demirtaş ı övüyor diye şikayette bulunuyor. Vatandaş bunu bile suç olarak görüyorsa demek ki vatandaş iyi eğitilemiyor. Siyasi bir partiyi desteklemekle terör suçu işlemek tamamen farklı şeylerdir. Halkın iyi bilinçlendirilmesi gerekiyor.

 7. Ya arkadaşlar adamlar burdan değil sitedeki adreslerden mail olarak atın diye boşuna yazmamız siz halen buradan bildiriyorsunuz size denileni yapın bir bildiğiniz varsa açıkca burada beyan etmek yerine denileni yapın buradan şikayet etmek olmaz iki adres vermişler oradan mail atın zor değil.

 8. Gokhan turan adli sahis face’den arkadasim olan bir sahsin paylasiminda C.baskanimiz hakkinda cok agir hakarette bulundu.
  Gereyinin yapilmasini rica ederim.
  Takipcisi olacagimi belirtirim

CEVAP VER