Sony’den 4K Destekli PS 4.5 Hamlesi

Sony’den gelen haberlere göre şuan PlayStation 4 üzerinde geliştirme çalışmaları yapılıyor. 4K destekli PlayStation 4.5 gelebilir.

 

Geçtiğimiz günlerde Xbox One için birkaç söylenti ortaya atılmıştı. Söylentiler Xbox One’ın geliştirileceği yönündeydi ve oyun dünyasında büyük ilgi çekti. Hemen arkasından ise PlayStation 4.5 söylentileri ortaya çıktı. Ancak bu sefer söylentilerin kaynağı oldukça sağlam.

 

Oyun geliştiricileri artık 4K destekli oyunlar üretmeye başlayınca PS4’ün de grafik performansının arttırılma ihtiyacı doğdu. Kotuko Sony’nin bunun üzerinde çalıştığını belirtse de henüz Sony’den resmi bir açıklama yapılmadı. 4K destekli PlayStation 4.5’in önümüzdeki yıl konsol severler için çıkış yapacağı belirtiliyor.

 

Her ne kadar konsollar güncellense de 4K desteği oyun dünyası için önemli bir hal almış durumda. Bazı konsollar ile GDC 2016’da Sony PS 4.5 hakkında gizli toplantılar yapmış. Konsolların GPU konusunda oldukça geri kaldığı bilinen bir gerçek ve Sony, PlayStation’u gelişen teknolojiye ayak uydurabilen bir konsol olarak tasarlama çabasında.

CEVAP VER