Sony Xperia Z6 Özellikleri Sızdırıldı

Apple ve Samsung’un zirve’deki rekabetlerinden bahsediyoruz ancak piyasaya kalite konusunda oldukça gelişmiş akıllı telefon sunan Sony yeni akıllı telefonu için hazırlıkları sürüyor. Akıllı telefon sektöründe elinde en kaliteli akıllı telefonların bulunduğu ünlü şirket Sony’nin Xperia Z serisine dahil olacak telefonlarının isimleri Xperia Z6 ve Xperia Z6 Compact olarak belirlendi.

 

Şuana kadar herhangi bir açıklama yapılmamış olan Xperia Z6 ve Xperia Z6 Compact modellerinin özellikleri sızdırıldı. Çinli bir şirket tarafından yayınlanan rapora göre telefonun özellikleri açıklandı. Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğünde 5.2 inch büyüklüğünde ekrana sahip olacak telefon için Qualcomm Snapdragon 820 64-bit işlemci kullanılacak. Ayrıca açıklanan en büyük detaylardan bir tanesi ise cihazın 5GB RAM’e sahip olması. Ayrıca 33 megapiksel kamera ile 64 GB depolama alanıyla üretime başlanacak.

 

Xperia Z6’nın yanı sıra Xperia Z6 Compact cihazının üstünde fazla durulmamış fakat Xperia Z6 Compact modeli içinde 4.7 inch Full HD, Snapdragon 820 işlemci ve 4 GB RAM ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tabi açıklanmış olan bu özellikler kesinleşmiş, net özellikler değildir sadece telefonun sahip olunması beklenen ve Çinli şirketin raporundaki detaylara göre belirlenmiş durumda.Telefonun incelik konusuna bakacak olursak Sony pek cömert davranmış diyemeyiz açıkçası cihazlarını biraz daha inceltmeyi başarabilselerdi çok daha iyi olurdu.

CEVAP VER