Sony, PlayStation 4.5’i Ne Zaman Duyuruyor ?

Henüz Sony’den resmi bir açıklama gelmese de söylentiler sürekli PlayStation 4.5’in geleceği yönünde. Peki Sony, PS 4.5’i ne zaman duyuracak ?

 

Uzun süredir hakkında pek çok söylenti çıkan PlayStation 4.5’i Sony’nin ne zaman duyuracağı merak konusu oldu. Henüz Sony tarafından resmi bir açıklama yada onaylama gelmemesine rağmen söylentiler sayesinde PS 4.5’in bazı özelliklerini tahmin etmek hiçte zor olmuyor. Peki Sony yeni nesil konsol olan ve VR destekleyen PlayStation 4.5’i ne zaman duyuracak?

 

Tahminler duyurunun E3 etkinliğinde yapılacağı yönünde. Oyun dünyası için önemli fuarlardan biri olan E3’de pek çok yeni oyunun yanı sıra konsollarda tanıtılıyor. Ancak bir diğer oyun fuarı olan Paris Game Week’de de bütün dünyaya tanıtılması söz konusu olabilir. Çünkü Sony, Paris Game Week’e büyük önem vermekte. Eğer fuarlarda tanıtılırsa konsol büyük ihtimalle önümüzdeki yıl ocak ayında satışa sunulabilir.

 

Ayrıca konsolun teknik özellikleriyle ilgili söylentilerde sürekli gelmeye devam ediyor. Daha önceki söylentilerden konsolda VR desteğinin olacağını zaten biliyorduk. Ancak yeni söylentilere göre konsolda 8 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Ayrıca 8GB DDR5 Ram’ın yanı sıra henüz AMD’nin tanıtmadığı yeni nesil GPU bulunacak.

CEVAP VER