Japon teknoloji devi Sony yeni orta sexiye Xperia modellerini tanıttı. Sony’nin Xperia R1 ve Xperia R1 Plus adındaki akıllı cihazları etkileyici özellikleriyle dikkat çekiyor.

Akıllı telefon pazarında bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen Sony orta seviyeye konumlandırdığı yeni Xperia modellerini tanıttı. Sony’nin Hindistan’da satışa çıkarttığı Xperia R1 ve Xperia R1 Plus uygun fiyat etiketine sahip.

Sony’den yapılan açıklamaya göre cihazlar Hindistan’ın Andra Pradesh kentinde bulunan Sri City tesisinde üretilecek olan Xperia modelleri düşük fiyat etiketine sahip olacak. Sony ayrıca bu tesiste yeni Xperia modelleri de üreteceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıllarda artık orta seviye akıllı telefon üretmeyeceğini açıklayan Sony bu kararından erken vazgeçmişe benziyor. Sony’nin yeni Xperia modellerinden olan Xperia R1’in özelliklerine bakıldığında 1280 x 720 piksel çözünürlüğüde 5.2 inç büyüklüğünde LCD ekranla geliyor. Qualcomm’un orta segment işlemcisi olan Snapdragon 430 işlemciden güç alan R1 ayrıca 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanıyla geliyor. Xperia R1’in hafızası ayrıca hafıza kartıyla genişletilebiliyor.

13 megapiksel çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan Xperia R1 ayrıca Sony’nin Predictive Hybrid Autofocus yani sezgisel otomatik odaklayıcı özelliğine de sahip. Sony’nin bu teknolojisiyle birlikte kamera nesneyi otomatik olarak takip ediyor ve fokusu ona göre ayarlıyor R1’in ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip. Sony’nin Xperia R1 Plus modeli ise Xperia R1 modelinden biraz daha gelişmiş özelliklere sahip. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olan Xperia R1 Plus modeli ayrıca daha geniş bir ekranla geliyor. Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle kutularından çıkan yeni Xperia modelleri kısa süre içinde Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak.

Sony’nin Xperia R1 ve R1 Plus modelleri şimdilik sadece Hindistan’da satışa sunulacak. Sony’nin Xperia R1 modeli 200 dolardan satışa sunarken Xperia R1 Plus modelini 231 dolardan satışa sunmuş duruda. Sony’nin yeni akıllı telefonları 10 Kasım tarihinde Hindistan’da satışa çıkacakken cihazların Hindistan dışında satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

CEVAP VER