Snapchat’ın Hikayeler Özelliği Artık İnstagram’da

Snapchat’de bulunan hikayeler özelliği artık İnstagrama eklendi. Snapchat ile İnstagram arasında artık fazla bir fark kalmadı.

 

Mobil cihazlarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat’ın hikaye özelliği İnstagram’a eklendi. İki uygulama arasında neredeyse fazla bir fark kalmadı. Facebook kendi altında barındırdığı pek çok sosyal medya ve mobil uygulamasını tutan projelere benzetmeyi başarılı bir şekilde sürdürüyor. İnstagram’da ki hikayem özelliği Snapchat’ın hikayem özelliğiyle neredeyse aynı.

 

İnstagram’a eklenen hikayem özelliği nasıl kullanılır ?

 

Özellik Snapchat’de kullanılan özellik ile aynı diyebiliriz. İsmini bile değiştirmemişler. Hikayem bölümüne yüklediğiniz resimler 24 saat sonra siliniyor. İnstagram’ın arayüzüne çok fazla bir etki etmeyen hikayem bölümü İnstagram’ın en üst kısmında bulunuyor. Ayrıca doodle, yazı ve emojilerin yanı sıra efekt ekleyerek hikayenize fotoğraf atabilirsiniz. İnstagram resmen özelliği Snapchat’dan kopyala yapıştır yapmış.

 

Hikayelerin gösterim sıralaması ise zaman sıralamasında değil etkileşim sıranıza göre belirleniyor. Ayrıca hikayesine baktığınız kişiler sizin baktığınızı görebilecek. Artık Snap’den sıkılınca İnstagram’a girip oradaki gönderilere bakabilirsiniz.

CEVAP VER