Samsung Z3 Global Pazar İçin Satışa Sunuluyor

Samsung’un 2015 yılının sonlarına doğru tanıttığı yeni akıllı telefonu Z3 modeli global pazara açılıyor. Bilindiği üzere sektörde üç büyük işletim sistemlerinden iOS, Android, Windows Phone sistemlerinin adı konuşuluyor. Samsung bu üç işletim sistemini kullanmayıp TouchWiz sıkıntılarından kurtulmak için ve kendine özgü işletim sistemi Tizen’i Z3 cihazında kullanacak.

 

Akıllı telefonun ilk önce Hindistan’da satışa sunacağını bildiren Samsung şimdi ise Avrupa ve Rusya’da telefonlarının satışa çıkması için hazırlıkları sürdürüyor. Samsung’dan gelen açıklamalara göre 2016’nın ilk çeyreğinde 10 Avrupa ülkesinde direkt olarak satışa sunulacağını belirtti ancak bu 10 ülkenin isimleri şuan olarak açıklanmadı. Samsung Z3’de kullanılacak olan Tizen işletim sistemi kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarabilecek mi açıkçası bizlerde merak ediyoruz.

 

Üç büyük işletim sisteminin ardından Tizen, Windows Phone işletim sisteminin ardından 4.sırada yerini alıyor. Şuanda Türkiye için satışa sunulacağı hakkında bilgiler ortaya çıkmış değil ancak Samsung cihazlarının bir çoğunu ülkemize satışa sunduğu için Z3 modelinin önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Telefonun özellikleri ise şuanda 5 inçlik HD Super AMOLED ekran, Spreadtrum 4 çekirdekli  1.3GHz hızında çipset, 1GB RAM, 2600 mAH bataryası ve 8MP arka kamera, 5MP ön kamera ile global pazara sunulacak.

CEVAP VER