Samsung’un Galaxy S8 modellerinden itibaren kullanmaya başladığı kendi sesli asistanı Bixby yeni bir güncelleme aldı. Samsung’un yeni Bixby güncellemesiyle birlikte Bixby tuşunun işlevi boşa çıkartıldı.

Galaxy S8 ailesiyle birlikte tanıtılan Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby kullanıcılar tarafından beklenen ilgiyi göremiyor. Apple’ın Siri’si Google’ın Google Assistant’ının yanında çok geride kalan Samsung Bixby kullanıcıların yanlışlıkla açtığı uygulama olmaktan ileri gidemiyor. Samsung Galaxy S8 modellerinden sonra Samsung’un ürettiği akıllı telefonlarında kullanılmaya başlanan Bixby sesli asistanı için ayrıca özel bir kısayol tuşuda bulunuyordu.

Samsung Bixby için getirdiği yeni güncelleme ile birlikte Bixby kısayolunun işlevini kaldırdı. Galaxy Apps üzerinden Bixby uygulamasını güncelleyen kullanıcılar akıllı telefonlarında kullanmadıkları Bixby tuşunu etkisiz hale getirebilecekler. Samsung’un ilerleyen günlerde yeni getireceği Bixby güncellemesiyle bu tuşa farklı kısayol seçenekleri ekleyeceği düşünülüyor.

CEVAP VER