Samsung Galaxy S8 Performans Canavarı Geliyor!

Samsung’un amiral gemisi S8 ile alakalı yeni bilgiler gelmeye başladı. Performans canavarı telefonda çift arka kamera dönemi başlıyor.

 

Samsung’un amiral gemisi S7 henüz birkaç ay, Note 7 ise geçtiğimiz günlerde çıkmış olmasına rağman Samsung durmak bilmiyor ve S8 için kolları sıvamış gibi görünüyor. Sıradaki amiral gemisi S8 ile alakalı söylentiler oldukça erken ortaya çıkmaya başladı.

 

Akıllı telefon üreticileri son dönemde çift kamera modasını çıkardı ve ilk olarak Huawei P9’da görülen çift kamera modülü daha sonra LG G5 ile popülaritesini arttırdı. Söylentilere ve sızdırılan görsellere göre iPhone 7 Plus modelinde de bulunacak olan çift kameranın Samsung Galaxy S8’de bulunmaması imkansız diyebiliriz. Zaten Samsung’un başlattığı Ar-Ge çalışmalarına göre çift kameraya geçiş yapılacağı ortada.

 

Söylentiye bakacak olursak Samsung’un arka çift kamerası 12 ve 13 MP çözünürlüğüne sahip olacak. Ön kamerası ise 5 MP yerine arttırılarak 8 MP çözünürlüğüne kadar yükseltilecek. Arka kamerasının özellikleri ise geniş ekran çekimi, fotoğraflardaki derinlik, görüntü açısından çok üstün bir kamera ile gelecek. Ayrıca aynı kamera modülleri Samsung Galaxy Note 8 modelinde de bulunacaktır.

 

Tasarımda ise çift tarafında kavisli ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca bir diğer özelliği ise Samsung Galaxy Note 7’de yavaş olduğunu düşündüğümüz iris tarayıcının S8’de daha hızlı şekilde çalışması diyebiliriz. İşlemci olarak da Samsung’un Exynos serisinden son versiyon tercih edilecektir. Ekranın daha da büyütülüp artık şu home tuşunun kaldırılması da beklediğimiz gelişmeler arasında.

CEVAP VER