Teknoloji devi Google’ın kısa bir süre önce satışa sunduğu Pixel 2 XL modellerinin ekranında yana sorununun yaşanamsının ardından Samsung’un Note 8 modelinin de ekranında donma sorununun yaşandığı ortaya çıktı.

Galaxy Note 8 kullanıcılarının aktardığı bilgilere göre Google Pixel 2 XL modelinde yaşanan benzer sorunlar Note 8 modelinde de yaşanıyor. Samsung Note 8 kullanıcılarının Samsung forumlarında aktardığı bilgilere göre Samsung Galaxy Note 8 modeli üzerinde ekran donup kalıyor ve herhangi bir işlem yapılmıyor.

Kullanıcılar bu durumdan kurtulmak için cihazlarının pilinin ya tamamının bitmesi gerektiği ya da telefonun zorla yeniden başlatılması gerektiğini aktarıyor. Sorunun çözümü için telefonlarının ön belleğini temizleme ve fabrika ayarlarına geri dönme gibi yolları deneyen kullanıcılar sonuca ulaşamadı.

Telefonların her hangi bir arama ya da mesaj kabul etmediği bu durum Amerika ve Avrupa’da satılan Note 8 modellerinde yaşanıyor. Samsung tarafından şimdilik konuyla ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da ilerleyen günlerde Samsung’un sorunu çözüme kavuşturacağı düşünülüyor.

CEVAP VER