Samsung Galaxy A serisinin görselleri sızdı

 

Yeni modelleri ve S serisiyle teknoloji dünyasında liderliğini korumaya çalışan Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’un yakında piyasaya süreceği A modellerinin görselleri sızdırıldı. Samsung’un yeni projesi olan A serisinde Galaxy A5 ve Galaxy A7 telefonları bulunuyor.

Samsung Galaxy A serisinin görselleri sızdı

Geçen sene sonbahar aylarında firmanın Galaxy A3 ve Galaxy A5 telefonları piyasaya çıkmış, oldukça ilgi görmüştü. Bu ilginin sebebi telefonların lüks ve göze hitap eden tasarımlarıydı. A serisinin metal çerçeveli ve premium görünümü oldukça dikkat çekmişti. Çıkartılacak olan yeni modeller ile birlikte A serisi daha da büyüyecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy A serisinin görselleri sızdı

Yeni modeller ile alakalı pek çok yerden bilgiler gelirken şirket herhangi bir görsel hakkında açıklama yapmamıştı. Benchmark sitelerinde cihazın tasarımları paylaşılmıştı. Şimdi ise cihazın fotoğraflarını daha detaylı inceleyebileceğimiz yeni görseller sızdırıldı.

Samsung Galaxy A serisinin görselleri sızdı

 

Cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak:

 

A5: 5.2 inç. Ekran, 1920×1080 p Full HD çözünürlükte dokunmatik ekran. 1.6Ghz Saat hızında çalışan sekiz çekirdek işlemci, Exynos 7 Octa Yonga seti pili, 2GB sistem belleği, Dahili veri kapasitesi ise 16 GB şeklinde olacak. Telefonun arka tarafında ise 13MP kamera ve ön tarafında 5 MP kamera bulunuyor. SM-A510 model nuramalı cihazda Android 5.1.1 Lollipop mobil işletim sistemi olacak.

 

A7: 5.5 inç. 1920×1080 p Full HD ekran, dokunmatik ekran, Yonga seti ise Qualcomm’un sekiz çekirdekli 64-bit işlemcili Snapdragon 615 modeli oluyor. Bu telefonda ise 3 GB sistem belleği, 16  GB dahili bellek bulunuyor. Diğer modelde olduğu gibi 13 MP arka kamera, 5 MP ön kamera var. SM-A710 model numarasıyla satışa sunulacak olan telefonda Android 5.1.1 Lollipop mobil işletim sistemi olacak.

 

CEVAP VER