Rise Of The Tomb Raider İncelemesi

Rise Of Tomb Raider yakın zamanda Xbox için piyasaya sürüldü. PC ve PlayStation kullanıcıları tepki göstermesine rağmen çıkış tarihlerinde bir oynama yapılmadı. Xbox 360 ve Xbox one için çıkmış olmasına rağmen PC ve PlayStation oyuncuları, oyunu Nisan 2016’da oynayabilecek. Herkes sabırsızlıkla bu oyunu beklerken, oyunun incelemesi yapıldı bile.

 

Rhianna Pratchett’in senaryosundan yola çıkarak kurgulanan oyun Crystal Dynamics ekibi tarafından geliştirildi. Lara Croft bu sefer diğer serilere göre çok daha zorlu bir hayatta kalma mücadelesine girişiyor. Oyun mekaniği ve grafikler günümüz şartlarının üstünde tasarlanmış diyebiliriz. Oyunu bitirmek için hiç dinlenmeden 40 saat oynamanız gerekiyor. Şunu da eklemek lazım. Oyun bir film tadında ilerleyecek. Ancak oyun içerisinde detaylara inerseniz 40 saatten daha fazla sürecektir. Oyun içerisinde oyalanabileceğiniz nesneler, zorlu görevler ve geliştirilmesi kereken eşyalar var. Ayrıca mekan tasarımlarıda dikkat çektiği için oldukça fazla zamanınızı alacak gibi duruyor. Yani siz o 40 saati bir geçin en az 80 saatte bitirirsiniz.

 

Dövüş sistemi neredeyse sıfırdan tasarlanmış ve oyun dünyasında şuan benzeri yok diyebiliriz. Çok gerçekçi bir dövüş deneyimi size sunuluyor. Oyunun, oyun mekaniği üzerinde çok durulduğu belli. Bu yüzden oynanış açısından eşsiz bir deneyimle karşı karşıyasınız diyebilirim. Ayrıca oyunda bulduğunuz ufak detayları birleştirerek geliştirebiliyorsunuz. Oyun içerisindeki materyallerin kullanımı muhteşem bir detay olmuş. Eğer karakterinizi ve ekipmanlarınızı kişisel becerileriniz doğrultusunda geliştirebilirseniz oldukça keyifli saatler geçirebilirsiniz. Oyunu oynayabilmek için mantıklı ve zekice düşünmeniz gerekecek. Bazı görevler cidden kıvrak zeka ve beceri istiyor.

 

Oyun içerisinde yetenek sınıflarıda mevcut. Bu yetenek sınıfları Survivor, Brawler ve Hunter olarak üçe ayrılmış durumda. Lara Croft Sibirya’da yaşam savaşı vermek için bu yeteneklere ihtiyaç duyuyor ve kendi yeteneklerinize göre bu yetenekleri geliştirmek zorundasınız. Ayrıca Lara Croft’a oyunda Moğolca, Grekçe ve Rusça öğretebilirsiniz. Bu dil öğrenme becerisi sizin keyfinize bağlı. Meraklı Lara Croft’un bu seferki zorlu gizemi çözebilmesi için sizin yeteneklerinize ihtiyacı var…

 

Xbox veriyonu için satış fiyatları ise şu şekilde.

 

Rise Of The Tomb Raider Xbox One:249.99 TL

Rise Of The Tomb Raider Xbox 360:149.99 TL

CEVAP VER