Replika Telefonlardan Uzak Durun !

Son yıllarda ülkemizde oldukça artan repkila telefon piyasası tehlike saçıyor. Almayın, aldırmayın.

 

İnternette ve televizyon kanallarında sıkça reklama çıkan replika telefonlar sandığınız kadar muhteşem değiller. Çok ucuz fiyata son model bir telefonun sahtesini alıp hava atabilirsiniz ancak bu hava ilerleyen dönemlerde elinizde patlar.

 

İlk olarak replika telefonların ayarlar menüsü ve AnTuTu testleri tamamen yalandır. Gerçek gibi görünsün diye telefonun yazılımlarıyla oynanmıştır. AnTuTu testleri sahte olduğu için gerçek SAR değerini öğrenmeniz mümkün değil. Uluslar arası standartları ve sertifika toplulukları orijinal marka telefonlarda en fazla 2.00 SAR değerine izin veriyorken aldığınız replika telefonlarda Sar değeri 4.00-5.00-6.00 ve daha fazlası gibi yüksek değerleri ulaşabiliyor.

 

Peki yüksek SAR değerinin ne gibi zararları var ?

 

Kullandığınız süre boyunca çok fazla radyo frekans enerjisiyle karşı karşıya kalırsınız. Çok fazla ısı ve titreşime maruz kalacağınız için hücresel ve dokusal bozukluklara neden olacaktır.

 

SAR değeri yüksek olan bir cihaz 24 saat boyunca yanınızda kaldığında etkilerini daha iyi anlarsınız. Kısa vadede stres, yorgunluk, kalıcı işitme bozuklukları, kulak çınlaması, dikkat bozuklukları, kadınlarda düşük tehlikesi ve embiryolarda bozulma, kan hücrelerinde bozulma, görüş alanında daralma, kulakta ısınma, baş ağrısı, kalp rahatsızlığı, geçici işitme kaybı, sersemlik gibi etkilerine maruz kalırsınız.

 

Uzun vadede ise kanser riski, tümör ve sperm sayılarında ciddi oranda düşüş,  yüksek tansiyon, genetik yapınızda bozulma, lenfoma gibi çok ciddi rahatsızlıklarla karşı karşıya kalırsınız.

 

Ayrıca replika telefon aldığınızda emin olun ki verdiğiniz para tamamen boşa gidecektir. Özelliklerinin hiç biri yeterli gelmeyecek. Kamerası berbat, uygulamaları zar zor açan, piksel piksel ekranıyla ilk görüşte ben replikayım diye bağıran bir telefona sahip olmuş olacaksınız.

 

Aldığınız telefonun garantisi olmadığı için herhangi bir teknik destek alamayacaksınız. Ayrıca değişim ve iade hakkınızda olmayacaktır. Kırdığınız bir replika telefonu tamir ettirmeniz orijinal bir telefonu tamir ettirmenizden daha pahalıya gelecektir. Çünkü orijinal telefonun parçaları replika telefonlar ile uyumlu değildir. Bazı telefonlarda GPS ve 3G, 4.5G desteğinin bulunmadığını da hatırlatalım.

 

Replika telefon almak yerine 3310 kullanın en azından boşuna paranızdan ve sağlığınızdan olmamış olursunuz. Çevrenizde kullanan insanları da mutlaka uyarın.

CEVAP VER