Quake’nın 20. Yılı Şerefine Yeni Bir Bölüm Paylaşıldı

FPS türünün efsanelerinden biri olan Quake’nin yeni oyunu için geri sayım başladı. Machine Games ise oyunculara sürpriz yaparak oyunun bir bölümünü yayınladı.

20 Yılını kutlayan oyun geçtiğimiz haftalarda düzenlenen E3 2016’da “Quake Champions” isimli yeni oyununu tanıtmış hepimizi heyecanlandırmayı başarmıştı. Çünkü 90’lı yılların efsane yapımlarından olan Quake ve Doom’u bilmeyen yoktur. Bu oyunların günümüz grafikleriyle oynanacağını düşünmek bile bizleri heyecanlandırdı.

Evet oyunun çıkışı bizleri heyecanlandırmaya yetti ancak o eski Quake’de aldığımız tadı alabilecek miyiz ondan emin değilim. İlk oyunuyla 22 Haziran 1996’da piyasaya sürülen oyunun ardından 20 yıl geçti ve şuan piyasada bulunan FPS oyunlarının dedesi geri dönüş yapıyor.

Oyun hakkındaki asıl bombayı ise MachineGames patlattı diyebiliriz. Çünkü id Sofware’ın geliştirdiği Quake 2’nin bir bölümünü indirilebilir şekilde oyunculara sundu.

Yukarıda ki twitte bulunan bağlantıya tıklarsanız eğer 5 MB boyutunda bir RAR indireceksiniz. Rar’ın içinde bulunanları yeni bir klasör oluşturarak çıkartın. Oyunun yüklü bulunduğu dosyaya atın ve Quake’de ‘single player’ oyun başlatın. Daha sonra klasörün içinde bulunan “Dopa” dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Bölümü oynamak için yapmanız gerekenler bu kadar.

Quake bende yok ki diye düşünebilirsiniz. Şuan Steam’da indirim sayesinde 2.5 dolardan oyunu satın alabilirsiniz. Hala oynamadıysanız ve nostalji seviyorsanız piksel piksel Quake’ye doyabilirsiniz.

CEVAP VER