PUBG Hakkında Her Şey Burada

2017 yılına imza atan PlayerUnknown’s Battlegrounds, diğer bir ismi ile PUBG’ı bütün detayları ile anlatalım istedik. Birçok kişi 2017 yılının en iyi oyunu olarak The Legend of Zelda: Breath of the Wild olduğunu söyleyebilir. Ancak hemen hemen tüm kategorilerde rekor üstüne rekor kıran PUBG ile kesinlikle boy ölçüşemez.

Uzun yıllar boyunca Battle Royale tarzı oyunlar popülerliğini arttırıyordu. Fakat PUBG ile birden zirveye oturdu. PUBG, özellikle Steam’de birçok rekora imza atarken, bunların arasında en önemli ve değerli olanı ‘’eş zamanlı olarak en çok oynanan oyun’’ rekorudur. Çinlilerin pek ilgi göstermediği Steam platformu, PUBG ile resmen Çinli akınına uğradı.

Eminiz ki bu yazıyı okuyan birçok kişi PUBG ismini sık sık duymuş ve içinden ‘’acaba nedir bu PUBG’’ gibi sorular sormuştur. Sorunuzun cevabı burada… Sizler için PUBG’nin ne olduğunu detaylı bir şekilde anlatacağız.

PUBG Nedir?

Aylardır sürekli konuşulan bu PUBG nedir? Nasıl oynanır? Amacı nedir? bu gibi sorularınızın cevabını vereceğiz. PUBG, Battale Royal tarzı bir oyun olup PlayerUnknown’s Battlegrounds tarafından oluşturulmuştur. En geniş imkanlara ve tamamen özgür bir şekilde dilediğinizi yapabilirsiniz. Bu oyun ile 100 oyuncu, haritaların üzerinden geçerken paraşüt ile aşağıya atlayabilirsiniz. Yeni iner inmez bölgeyi araştırmalı, en iyi ekipman ve silahları bulmanız gerekir. Böylece hayatta kalma şansınızı arttırırsınız. Oyunun amacı hayatta kalmak ve bunun için gerekiyorsa rakibinizi öldüreceksiniz.

PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG hakkındaki belki de en çok eleştiri hileden sonra optimizasyon ve performans olmuştur. Erken erişim dönemi ile karşılaştırıldığında elbette çok ciddi değişiklikler bulunuyor ancak eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. PUBG ile sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorsanız, aşağıda belirttiğimiz sistem gereksinimleri özelliklerinden bir tık fazla olmanız yeterlidir.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
  • 6 GB bellek
  • GeForce GTX 660 2GB / Radeon HD 7850 2GB ekran kartı
  • 64-bit Windows 7 / 8.1 / 10 işletim sistemi
  • 30 GB sabit disk alanı

PUBG Fps Arttırma

Üstte belirtiğimiz özellikler ile oyun açılabilir ancak görsel kalitesi yüksek, akıcı bir şekilde oyun oynamanız maalesef mümkün değil.  Bu özelliklerin çok üstündeki cihazlarda bile problem yaratabilen PUBG ile fps yükseltmek için oyun grafik ayarları ile oynamanız gerekecek.

PUBG, 4k çözünürlük hizmeti sunuyor. Ancak oyuncuların büyük bir çoğunluğunun 1920×1080 çözünürlük ile oynadığını düşünüyoruz. PUBG’deki fps değeriniz, sizi oynatamayacak kadar çok etkiliyorsa, burada ilk yapmanız gereken rötuş, gölge ve kenar yumuşatma ayarlamalarını düşürmelisiniz. Fakat kapalı bölümlerde rakibinizin gölgesini takip edemeyecek kadar dikkatliyseniz, bu ayarları orta seviyenin altına indirmeyin. Yine sonuç alamıyorsanız, efektleri azaltabilirsiniz. Çünkü bu ayar ile silahlar patladığında ya da ateşlendiği sırada, performans maksimum derece de etkilenir.

PUBG Güncelleme Süreci

2017 yılının mart ayında Steam’de erken erişime açılan PUBG için oyun severlerin aklında sürekli soru işaretleri vardı. Bunun sebebi ise güncelleme aralıklarının uzun ya da hiç yapılmayan oyunlar yüzündendir. Bu sebeple PUBG, erken erişime açıldığı gün oyuncularına yol haritasını sundu. Bu harita ile birlikte her hafta küçük güncellemeler, her ay ise büyük güncellemeler yaparak oyuncuların kalplerini fethetti.

PUBG, 21 Aralık 2017 tarihinde 1.0 sürümüne geçiş yaptı. Bu bir son olarak görülebilir ancak firmanın yaptığı açıklamalar ve yol haritasına bakıldığında bunun bir başlangıç olduğu gözüküyor. PUBG, gün geçtikçe popülerleşmeye ve bununla orantılı bir şekilde oyuncu sayısını arttırma devam ediyor. Oyuncu kitlesini memnun edebilmek için sürekli olarak yeni güncellemeler üzerinde çalışılıyor. Halen bile duyurmuş oldukları fakat aktif edilmemiş ‘’takedown’’ gibi özelliklerin, yeni güncellemelerle birlikte gelmesini oyuncular dört gözle beklemektedir.

CEVAP VER