Pokemon Go’nun Günlük Kazancı Ortaya Çıktı

Pokemon Go, Apple Store’da sadece 14 saat içinde en çok kazandıran uygulama oldu. Sadece Apple Store’da görülen günlük kazancı ise çok yüksek.

 

Pokemon Go ücretsiz bir oyun olsa da içerisinde bulunan Poketop, İncense, Lure Modülü, Çakta Büyütme ve şans yumurtaları gibi pek çok etken oyun içerisindeki gelişimi etkiliyor. Oyun içerisinde karakterinizi geliştirmek için yukarıda belirttiğimiz nesneleri parayla satın almanız gerekiyor. İşte tam bu noktada Nintendo parayı kırıyor!

 

Mobil oyun dünyasında parayla satın alınan oyunların yanı sıra oyun içerisindeki uygulamaların satılma politikasının daha çok kazandırdığı ortada. Ayrıca oyunların içinde bulunan reklamlarda bu gelirin sadece ufak bir kısmı. Nintendo’nun Pokemon Go üzerinden Amerika’da ki kazancı sadece iOS kullanıcılarından günde ortalama 1.6 milyon dolar. Android kullanıcılarının daha fazla olduğunu düşünürsek ve pek çok ülkede oyunun deliler gibi oynandığını düşünürsek günlük geliri bu rakamı oldukça fazla katlıyordur. Zaten oyun tek başına Nintendo’yu batmaktan kurtarıp değerini ikiye katlamayı başardı.

CEVAP VER