PlayStation VR’nin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Sony tarafından geliştirilen sanal gerçeklik deneyimi yaşayacağımız PlayStation VR’ın çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.

 

Oyun sektörünün geleceği sanal gerçekliğe taşınmış durumda. Oyun yapımcıları ve oyun sektöründe ürün geliştiren firmalar çoktan sanal gerçekliğe yatırım yapmaya başladılar. Oculus Rift, Gear VR ve HTC Vive gibi sanal gerçeklik platformunun öncülerinden olan PlayStation VR’nin sır gibi saklanan çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.

 

Oyun Geliştiricileri Konferansında tanıtılan Sony ürünü olan PlayStation VR bizleri uzun zamandır merak içinde bırakmıştı. Sonunda açıklamalar geldi ve fiyatı 399 dolar olarak belirlenmiş. Ayrıca Sony’nin Computer Entertainment başkanlığını yapan Andrew House çıkış tarihi hakkında da bilgi verdi. PlayStation VR’ın Ekim ayında çıkacağı söylendi. Ayrıca VR için özel olarak geliştirilen “The Playroom” platformunu da PlayStation VR kullanıcıları ücretsiz olarak indirebilecekler. Platform içinde altı adet aileyle oynanılabilir oyun bulunmakta.

PlayStation VR’nin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Ayrıca sanal gerçeklik tabanlı tasarlanan 50 oyun bu sene içinde PS VR’de sunulacak. 230’dan fazla oyun geliştiricisi de PS VR platformuna gözünü dikmiş ve oyun geliştirmeye başlamış durumda.

CEVAP VER