PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro Arasında Nasıl Farklar Var?

Apple ile aynı günde PlayStation Pro’nun da lansmanı vardı. Peki Playstation 4 Pro’nun Playstation 4’den ne gibi farkları var?

 

Apple’ın lansmanı sırasında gölgede kalmış olsa da PlayStation 4 Pro ve Slim modelleri de tanıtıldı. Slim modelinin özellikleri PlayStation 4 ile aynı olmasına rağmen boyutları daha küçük. Peki Playstation 4 Pro’nun ne gibi artıları var?

 

Xbox One S ile ciddi rekabete girecek olan PlayStation Pro’da 4K desteği bulunuyor. Şuan için piyasadaki en iyi konsol PlayStation 4 Pro diyebiliriz. Ancak PS 4 kullananlar şimdiden PS 4 Pro almalı mıyım diye düşünmeye başladılar. Biz artılarına söyleyelim siz kararı verin.

PlayStation 4 Pro ve Slim Tanıtıldı!

PlayStation 4 Pro’nun en önemli özelliği 4K desteği ancak onun dışında AMD Radeon grafik işlemsi 4.20 TFLOP kartı ile 4K desteğin yanı sıra HDR desteğini de oyunculara sunuyor. Ayrıca 802.11 a|b|g|n|ac bağlantı özelliği sayesinde online oyunlarda Wi-Fi ile rahat bir şekilde oynayabileceksiniz. Cihazda 8 GB GDDR5 RAM bulunmakta. Ayrıca Bluetooth bağlantısı geliştirilerek 2.1 bağlantısından 4’e yükseltilmiş. Depolama alanı ise 1 TB HDD ile zirveye oturmuş. Fiyatı şuanda 399 Dolar olarak belirlenmiş. Ülkemizde ne kadara satılacağı henüz netlik kazanmış değil.

 

Ayrıca Sony yeni konsolu PlayStation 4 Pro’da sanal gerçekliğe de önem veriyor. Pek çok oyuncunun severek oynadığı (müptelası olduğumuz) CoD: MW Remastered, FIFA 17, PES 17, Battlefield 1 gibi oyunlar için de kaliteyi arttırmayı amaçlayan Sony özel destek sunacak.

 

PS 4 ile PS 4 Pro arasındaki farklar teknik açıdan ve sanal gerçeklik deneyimi açısından oldukça fazla. Sizde yeni nesil konsolu satın almak istiyorsanız PS 4’ünüzü bir an önce satsanız iyi olur çünkü 10 Kasımdan sonra fiyatları büyük oranda düşecektir.

CEVAP VER