PlayStation 4 Pro’nun Türkiye Çıkış Tarihi Netleşti

Hepimizin uzun süredir tanıtılmasını beklediği PlayStation 4 Pro geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Ancak cihazın Türkiye’de çıkış yapacağı tarih daha yeni netleşti.

Apple ile aynı gün lansmanı düzenlenilen PlayStation 4 Pro oyuncuların büyük ilgisini çekti. PS 4 Pro ile birlikte PlayStation Slim modeli de tanıtılmıştı ancak sızıntılardan cihazın geleceği, özellikleri zaten biliniyordu.

E3 2016 etkinliğinin ardından özel olarak lansmanı yapılan ve Apple ile lansman tarihleri aynı güne denk gelen PlayStation 4 Pro’nun tanıtımı biraz sönük geçse de konsol bütün oyuncuların beğenisini kazandı. Cihazın teknik özelliklerine değinmeden önce belirttiğimiz gibi çıkış tarihini sizlerle paylaşalım. 10 Kasım 2016’da cihaz Türkiye pazarına girip raflardaki yerini alacak. Fiyatı ise 399 Dolar olarak belirlenmiş. Tabi kurdaki dalgalanmalardan dolayı bu fiyatın değişeceğini henüz bir netlik kazanmadığını da unutmamak gerekir. Kur nedeniyle konsolun fiyatı çıkacağı tarihten birkaç gün önce belirlenecektir.

PlayStation 4 Pro’da 4K desteği ve HDR desteği bulunmakta. Lansmanın ardından HRD özelliğinin PlayStation 4 kullanıcıları için de getirileceği duyuruldu. HDR özelliği sayesinde konsol oyunlarında müthiş efektler göreceğiz. Ancak PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 arasında mutlaka HDR farkları olacaktır.

Teknik özelliklerine baktığımız zaman PlayStation 4 Pro’da 2.1GHz hızında 8 çekirdekli bir Jaguar işlemcisi bulunuyor. 1 TB HDD, 8 GB DDR5 hafızasıyla oldukça yeterli bir konsol karşımıza çıkıyor. Grafik biriminde ise tabi ki AMD bulunuyor. 4.20 TFLOPS AMD grafik işlemcisi ile oyun oynarken 4K görüntü desteğinin tadını çıkartabileceğiz. Filmlerde ise bu 4K desteğinin bulunmadığı biliniyor. İlerleyen dönemler güncellemeler ile getirilebilir. Ancak Netflix ve YouTube üzerinden 4K kalitesinde videoları ve filmleri izleyebilirsiniz.

Cihazın ağırlığı 3.3 kilo, 1080P çözünürlüğe sahip.

CEVAP VER