PlayStation 4 Pro ve Slim Tanıtıldı!

Sony’nin yeni nesil konsolları, Sony tarafından düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim konsolları çok başarılı!

 

Uzun süredir Sony tarafından pek çok söylenti geliyordu. Yeni nesil konsollarla alakalı PlayStation 4.5, PlayStation Neo isimleri oldukça fazla konuşuluyordu ancak Sony’nin düzenlediği PS Meeting etkinliğinde PlayStation 4 Pro modeli oyunculara tanıtıldı.

Alıştığımız PlayStation 4 modelinden daha güçlü olan konsolda 4K desteği tam bir sanal gerçeklik konsolu. PS VR gözlüğü sayesinde üstün performans sergileyerek oyunları oynamanıza olanak sağlıyor.

8 GB büyüklüğünde DDR 5 RAM, 2.1 GHz 8 çekirdekli Jaguar işlemciye sahip yeni nesil konsol oyunlarda daha kaliteli görüntü performansı sergiliyor. Ayrıca 4K desteği sayesinde YouTube ve Netflix’de bulunan içerikleri 4K çözünürlükte izleyebileceksiniz. Ancak 4K çözünürlüğe sahip oyunların şuan için PS 4 Pro’da oynanması mümkün değil.

Eski konsol PlayStation 4’e sahip kullanıcıları üzmeyen Sony önümüzdeki yıl içinde HDR görüntü kalitesini PS 4 kullanıcıları içinde kullanıma açacağını duyurdu.

 

PlayStation 4 Pro’nun Fiyatı:

Cihazın fiyatı PlayStation Meeting’de açıklandı ve yeni PlayStation 4 Pro 400 dolar gibi bir fiyat ile satışa sunulacak. Ülkemizdeki fiyatı büyük ihtimalle 1200-1500 TL arasında bir rakam olacaktır. Kasım ayının ikinci haftasında cihazın satışa sunulması bekleniyor.

 

PlayStation Slim’de Ne Gibi Özellikler Bulunuyor?

Etkinlikte asıl tanıtılan cihaz PS 4 Pro iken bir diğer tanıtım da PS Slim için gerçekleştirildi . cihaz PS 4 özelliklerine sahipken tasarım açısından oldukça ince bir görüntüyle karşımıza çıkıyor. Fiyatı ise 300 Dolar civarı. Satışı ise Eylül ayında başlayacak. Ülkemizdeki fiyatı ise 900-1300 TL arası bir rakam olacaktır diye tahmin ediyoruz. PS 4 Slim ile PS 4 Pro arasında ortak bir özellik bulunmuyor. Cihaz tamamen PS 4 ile aynı özelliklerde sadece daha ince.

CEVAP VER