PES 2016'ya Türk Takımı Eklendi

Yapımcılığını Konami firmasının üstlendiği PES 2016 oyununa Türk takımı eklendi.

 

Yeşil sahalarda devam eden futbol rekabetini oyun dünyasına taşıyan yapımcı firmalardan birisi olan Konami Pes serisi ile Electronic Arts’ın FİFA serisinde devam ediyor.

 

İki yapımcı firmanın yeni oyunlarını yayınlamasıyla birlikte dijital ortamda futbol rekabeti artış göstermeye başladı. İki oyun arasındaki rekabet her gün dahada artarken oyunculara eşsiz futbol deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Açıkcası futbolcuları gerçek hayatta göründüklerinden daha iyi grafiğe döktüklerini söylemek mümkün. Oyun dünyasının plastik cerrahları diyebiliriz.

 

Gelişen telefonlar, oyun bilgisayarları ve konsollar ile teknolojinin gelişim süresince oyun yapımcıları da bu gelişen piyasada yerlerini alma konusunda iddalılar. Konami bu süreçte PES oyununda ciddi bir yenilemeye gitmiş ve 2016 yılı için yeni bir güncelleme yayınlamış. Yapılan bu güncelleme ile PES 2016’ya bir Türk takımı eklendi. Tamamen Türkçe dil desteğine sahip olan oyunda hiç Türk takımı bulunmuyordu. Buda Türk oyuncuların tepkisine yol açtı.  Daha önceki PES serilerinde Türk futbol takımlarından en az üçüne yer verilirken, yeni oyunda hiç Türk takımı yoktu. Konami yayınladığı güncelleme ile birlikte Galatasaray’ı PES 2016’ya ekledi. Ayrıca gelen güncellemede 6 Avrupa ve 1 Arjantin takımıda oyuna eklendi. İlerleyen dönemlerde başka Türk takımlarıda eklenecekmi hep beraber göreceğiz.

 

Bana kalırsa en azından üç büyüklerin hepsi eklenmeliydi. Yeni Transferleriyle Avrupa’nın gözde oyuncularına ev sahipliği yapan Fenerbahçe’nin kesinlikle eklenmesi taraftarıyım. Ayrıca Beşiktaş’ın da oyunda olması güzel bir rekabet ortamı oluştururdu. Arkadaş ortamında rakip takımı yenmenin zevkini sadece yeşil sahalarda değil, oyun dünyasında da çıkarmak lazım…

CEVAP VER