PC, PS4 ve Xbox One Sahipleri Beraber Oyun Oynayabilecek

Cross Network Play platformu sayesinde PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları beraber oyun oynayabilecek.

Microsoft’dan oyun dünyası için radikal adımlar gelmeye devam ediyor. Windows 10 entegrasyonu oyuncuların çoğunu mutlu etmeyi başaran Microsoft’dan başka bir iyi haber daha geldi.

 

Microsoft daha önce yaptığı açıklamasıyla Xbox One platformunda çapraz platform (Cross Network Play) özelliğinin de bulunacağını duyurmuştu. Xbox sayesinde PC ve PS4’e de bu özelliğin yakında ekleneceği duyuruldu. Tabi bu çapraz platformun kullanılabilmesi oyun yapımcılarına kalmış bir durum. Firmalar eğer çıkardıkları oyunlarda platformlar arası uyumu sağlayabilirlerse muhteşem bir kitle, efsane bir oynanış olacaktır.

PC, PS4 ve Xbox One Sahipleri Beraber Oyun Oynayabilecek

Platformun ilk üye oyunu, yakın zamanda popüler olan oyunlardan birisi olan Rocket League oldu. Cross Network Play sayesinde PC ve Xbox One oyuncuları beraber oynayabilecekler. Rocket League ekibi de yaptıkları açıklamada bu durumdan ne kadar memnun olduklarını dile getirdiler. Ayrıca PS4 için de görüşmeye başladıklarını aktardılar.

 

Cross Network Play’a Sony tarafından da yeşil ışık yakılmış durumda. Sony Computer Entertainment’den Adam Boynes’in açıklamasına göre geliştiriciler ve yayıncılardan talep gelirse kendileri de bu platformda bulunmayı istiyorlar.

 

Şuana kadar Final Fantasy, Partal 2, Diablo III, Street Fighter V ve Rocket League’de mevcut olan Cross Network Play ilerleyen zamanlarda çıkışını yapacak olan Paragon’da da olacak. Konsollar arası rekabet eşit olsa da bilgisayar kullanıcılarının klavye ve mause sayesinde rahat hedef alabilmeleri çapraz platformda yeni bir soruna yol açacak gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak.

CEVAP VER