PayPal Türkiye’de Faaliyet Vermeyecek Alternatiflerine İlgi Büyük

PayPal’dan gelen resmi bir açıklamaya göre Türkiye’de bundan sonra faaliyet vermeyeceklerini duyurdu. Alternatif bankacılık sistemlerine ilgi arttı.

 

18 yaşından küçük pek çok oyuncunun dünya çapında sıklıkla kullandığı internet bankacılığı PayPal artık Türkiye’de hizmet vermeyecek. Nedeni ise BDDK’nın lisans başvurusunu reddetmesi olarak gösterilmekte. 06.06.2016 tarihinden sonra PayPal müşterileri kesinlikle hiçbir işlem yapamayacak herhangi bir ödeme işleminde bulunamayacaklar.

İnternet Bankacılığı Paypal

Eğer PayPal hesabınızda belirli bir bakiye mevcutsa aktif banka hesaplarınıza aktarmanız gerekiyor.

 

PayPal yerine Ne Kullanabilirsiniz?

 

İninal:

Şuan için en çok kullanılan ödeme sistemlerinden birisi olan ininal ile pek çok alışveriş kartının yaptığı işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca güvenlik açısından oldukça güvenilirdir. Migros Jet, Migros, PTT, Teknosa, Yay-Sat ve D&R bayilerinden 5 TL’ye satın alıp bakiyenizi yükleyebilirsiniz. Kartın kullanım bedeli aylık 1 TL olarak ücretlendirilmiş.

 

BKM Express:

Bu ödeme sistemi kredi kartı ve banka kartınızı aynı hesapta birleştiriyor diyebiliriz. Bu sayede alışverişlerinizde istediğiniz kart seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca para gönderme işlemlerini de oldukça kolay yapabilirsiniz. Kartın en güzel yanı ise Android ve iOS uygulaması sayesinde mobil ödeme seçeneğini de kullanabilirsiniz.

 

WireCard

Pek çok farklı alışveriş şeklini içinde bulunduran kart sayesinde ön demeli, kredi kartı ile ödeme ve mobil ödemeli seçenekleri sayesinde pek çok sanal mağaza ve oyun için alışverişi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Payoneer

Oldukça sık kullanılan ödeme sistemlerinden biri olan Payoneer büyük pek çok şirketin tercihi olan ödeme sistemlerinden birisi. Çünkü bu sistem 200’ü geçik ülkede kullanılmakta ve küresel ödemeler, küresel para transferleri gibi pek çok işlem bu kart sayesinde gerçekleşiyor. Eğer kurumsal bir şirketiniz yoksa almanıza gerek yok çünkü kartın abonelik fiyatlandırması baya yüksek.

 

Enpara.com

Ülkemizde bankacılık hizmeti sunan Finansbank’ın ödeme sistemi olan enpara.com şuan Türkiye’de en popüler ödeme sistemlerinden birisi. Şubesiz bankacılık hamlesi olarak internet dünyasına giriş yapan enpara.com’dan bir bankadan yapabileceğiniz her işlemi yapabilirsiniz ayrıca kampanyalar sayesinde pek çok internet harcamasında kar edebilirsiniz.

CEVAP VER