İnternet Bankacılığı Paypal

 

 

Paypal internet bankacılığının ilk örneklerindendir. Oldukça güvenli bir internet bankası olarak bakabilirsiniz. Ve hiçbir şekilde internetten alışveriş yaparken (Çin veya diğer ithalat ülkeleri dahil.) Paypal sayesinde paranızı riske atmamış olursunuz.

 

İthalat işiyle uğraşanlar veya yurt dışından ürün getiren insanlar Paypal’ın en güvenli bankacılık sistemi olduğunu bilirler. Çünkü siz onay vermeden karşı taraf parayı çekemez. Veya bir şekilde aldığınız üründen memlun olmazsanız iade etme şansınız daha da yüksektir. Çünkü itiraz ettiğiniz zaman anında destek verilir.

 

Peki bu Paypal hesabı nasıl açılır ?

 

Öncelikle yapmanız gereken şey www.Paypal.com adresine girmektir. Web sitesine girdiğiniz zaman sol tarafta “Hesap Aç” Butonuna tıklayınız. Daha sonra “ Bireysel “ ve “ Ticari “ seçeneklerinden size uygun olanı seçip üyelik formu bölümüne yönlendirilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekmekte. Özellikle mail adresini günlük hayatta da kullandığınız ve asla unutmayacağınız bir mail adresi olarak seçmenizi tavsiye ederim.

 

Paypal bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra “ Kabul Edin ve Hesabı Oluşturun “ butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturuyorsunuz.

Sonraki adımda ise para çekebilme, havale yapabilme işlemleri için hesabınıza para yatırmanız gerekmekte ve hesabınıza para yatırabilmek için Kredi kartı bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Eğer kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak istemezseniz veya bir kredi kartınız yoksa alt tarafta bulunan “Hesabıma Git” butonuna tıklayarak Paypal hesabınıza yönlendirile bilirsiniz.

 

Kredi Kartı Bilgilerimi Paylaşmadım Nasıl Para İşlemlerini Gerçekleştire Bilirim ?

 

Paypal bankacılığına giriş yaptığınız zaman üst tarafta bulunan “Kullanıcı Profili” kategorisinden “ Banka Hesabınızı Ekleyin veya Düzenleyin “ Seçeneğine tıklayarak Ülke, Ad Soyad, Banka adı ve IBAN numaranızı ekleyebilirsiniz. Daha sonra bu hesap numarasından paypal hesabınıza istediğiniz şekilde para yatırabilir ve kullana biliriniz.

CEVAP VER