Trollemek tam olarak sözcük anlamı olmasa da şakalanmak anlamında bir sözcüktür. Oyun yapımcıları bazen kullanıcılarına bu tip şakalar hazırlayabiliyorlar. Oyun yapma işi zor bir iştir. Birbirinden bağımsız birçok ekibin çalıştığı bu alanlar ortak bir işin farklı kısımlarını hazırlayarak en son bu işleri birleştirme yoluna gitmektedirler. Oyun birçok alanda kendini gösteren günümüzün en çok dikkat çeken eğlence araçları arasında yerini alır. Bu ekiplerde kullanıcıya küçük şakalar yapmak isteyen kişiler de olabiliyor. Oyunun hazırlanma kısmında bu eklemeleri yaparak ortaya komik trollemeler çıkarabiliyorlar.

GTA 5

Gta 5‘te yer alan bir görev olarak deniz altıyla 30 tane parça toplamamız isteniyordu. Hareket kabiliyeti çok düşük olan bu deniz altı ile Los Santos’un etrafına yayılmış 30 gizli parça toplamamızı sağlıyordu. İşin troll kısmı ise bu görevi zar zor da olsa bitirebildiğimizde ödülün sadece 10 dolar olmasıydı.

Batman: Arkham Asylum

En acımasız trollerden biri olarak Scarecrow’un gazından etkilenmiş olarak Arkham Asylum’a doğru ilerlendiğinde CD bozulmuş gibi bir ekran karşımıza çıkıyor. Oyun Xbox’ta açıldığında konsolun en büyük sorunu olan “kırmızı ışık” simgesi ile karşılaşıyorlar.

Diablo 3

Diablo kan ve korku dolu bir oyundur. Ancak Blizzard bu konuda bir trollemeye imza atmıştır. Oyunda Whimsyshire adlı yeri bulduğunuzda uyuşturucu etkisindeymiş gibi gökkuşaklarının, unicornların, sevginin toplandığı bir yer olarak karşımıza çıkmakta.

Penn and Teller’s Smoke and Mirrors

Küçük küçük oyunlardan oluşan bu yapımda ömür törpüsü olan bir küçük oyun mevcuttu. Bu oyunda gerçek bir tır şoförü olarak görev yapıyordunuz. Tamamlamanız gereken 663 kilometrelik yolu gerçek zamanla eşdeğer şekilde tamamlıyorsunuz.

Metal Gear Solid 3

Oyun Snake adında sevilen bir karakter ile oynanmaktaydı. Ancak firma oyuna Snake ile başlatıp Raiden ile oynama imkânı tanıyordu. Bu durum kullanıcıları tarafından çok tepki çekmişti. Yani Snake sadece giriş sahnesinde yer alıyordu. Oyunu “Metal Gear Solid 2’yi severim.” seçeneğini işaretlerseniz Halo atlayışından önce Snake karakteri Raiden maskesi takıyor ve o yuhalayanlara bir gönderme yapıyordu.

DmC: Devil May Cry

Oyunun karakterlerinden Dante açığa çıktığında kafasına bir peruk konuyordu. Bu durumda hiç beklenmedik bir söz söylüyordu: “Not in a milion years”. Dante bu hale geleceğini hiçbir zaman düşünmemişti.

Assasin’s Creed 4: Black Flag

Assasin’s Creed oyun piyasasının temel yapıtaşlarından biri. Oyunda bulunan kısımlardan biri olan Abstergo kısmında “Abstergo Projeleri” buluyorduk. Diğer Assasin’s Creed projeleri içerisinden seçilen bir karakter geçmişe gönderilecek ve proje tamamlanmaya çalışılacaktı. Bu durum “Assasin’s Creed milattan öncesini anlatacak” şeklinde ortaya atılmış spekülasyonlarla dalga geçmekteydi.

CEVAP VER