Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün

Teknoloji ve sosyal medyanın gelişmesiyle online oyun piyasası da oldukça büyük bir gelişim gösterdi. Dünya üzerinde pek çok online oyun tutkunu mevcut. Ülkemizdeki genç nüfusun fazla olmasından dolayı ülkemizde de pek çok oyuncu var.

 

Online oyun piyasasındaki rekabet arttıkça oyuncularda karakterlerine yüklü miktarlarda yatırım yapmakta. Bu nedenle yeni bir ek iş fırsatı ortaya çıkmaktadır. Kızışan online oyun piyasasında satış liderliğini Çin kapmış olsa da ülkemizde bu pastadan bir dilim alabilecek konumda. Sizlerde bu ek iş fırsatını keyifli zaman geçirerek ve bir oyun oynayarak kullana bilirsiniz.

 

Çok eski dönemlerde popüler olan ve hala popülaritesini yitirmeyen Knight Online oyununda bir karakterin BMW marka bir araç ile takas edildiğine şahit olmuştuk. Günümüzde pek çok online oyuncunun bu gibi talepleri vardır. Ancak online oyun pazarı ülkemizde tam oturmadığı için bu talepleri karşılayamadıkları çok olmuştur.

 

Peki nasıl online oyun piyasasından para kazana biliriz ?

 

Cevap kesinlikle sanal eşya ve oyun parası satmak olacaktır. World Of Warcraft gibi popüler online oyunları oynadıysanız şüphesiz oyun içerisinde reklamı yapılan altın fiyatlarını görmüşsünüzdür. Online oyunlarda bir şeyler satmak da uzun süredir devam eden bir sistemdir.  Diablo 2, Knight Online, LOL, Metin 2, FPS oyun karakterleri satışı gibi oyunlarda da oyuncuların sanal eşya ve paraları birbirlerine sattığı bir karaborsa vardır.

 

eSport Turnuvalara Ekip Olarak Katılıp Kazanmak.

 

Eğer düzenli olarak oyun oynadığınız bir ekibiniz varsa pek çok online oyunun kendi turnuvaları mevcuttur. Küçük veya büyük para ödüllü (20.000 TL’den 200.000 TL’ye kadar büyüyen turnuva ödülleri mevcuttur.) pek çok oyun var. Ekibinizle bu tarz turnuvalar düzenleyen online oyunlara katılarak kazanmayı veya ilk 3’e girmeyi hedefleye bilirsiniz.

 

Turnuva Düzenleyen Oyunlar:

 

DOTA2

LOL

Knight Online

 

Oyunlar hakkında tanıtım, test ve bilgilendirmeler ile para kazanmak.

 

Büyük oyun tanıtım sitelerine bu tarz tanıtım videolarınızı, yazılarınızı satabilirsiniz. Oyun içi bilgi birikiminizi insanlarla belli bir miktar ücret karşılığı paylaşabilir veya kendinize bir web sitesi kurarak bu tarz paylaşımlarınızı ücretsiz paylaşıp hem oyunlardan hem de oyun tanıtımı yapan firmalardan reklam alabilirsiniz. Ayrıca Google Adsense ve Yandex Reklam kampanyalarından faydalanarak satış ortaklığı sayesinde para kazanabilirsiniz. Çektiğiniz videoları Youtube satış ortaklığı (Youtube Adsense) ile yayınlayıp kanalınız üzerinden hem bir kitle edinebilir hem de yayınlanan reklamlar sayesinde para kazana bilirsiniz. Sitemizden Youtube Satış Ortaklığı konusuna göz atarak Youtube reklamlarını ve nasıl para kazanacağınızı inceleye bilirsiniz.

 

Online oyunlardan para kazanmak biraz zahmetli bir iştir ancak oldukça keyiflidir. Günlük 2-3 saatlik bir zaman ayırarak ilerleyen dönemlerde para kazana bilirsiniz.

CEVAP VER