Oyun dünyasının bilinen gerçeklerinden biriside oyun hileleri. Peki bu hileleri geliştiren kişilerin milyonlarca doları cebe indirdiğini biliyor musunuz ?

 

Pek çok online oyunda hile kullanıldığı artık bilinen bir gerçek. CS’den GTA serisine kadar yeni geliştirilmiş, hile önlemi alınmış binlerce oyunda bu önlemler kırılarak hileler kullanılabiliyor. Peki bu hile yapımcıları hileleri babasının hayrına yapıyor? Tabi ki hayır. DayZ’nin yapımcısının anlattığına göre bu kişiler her ay binlerce doları cebe indirebiliyor.

 

Geçtiğimiz gün oyun geliştiricileri konferansında konuşma yapan Eugen Harton konuşmasında DayZ’de hile ile ciddi bir savaş verdiklerini, Bohemia’nın ciddi anlamda bu konu üzerinde çalışmalar yaptığını aktardı. Tek tuşlar serverdeki bütün oyuncuları öldürebilen hilelerin bile olduğunu belirten Harton, bu hilelerin 500 Dolar gibi fiyatlara satıldığını da belirtti.

 

Harton hile dünyasının oyun dünyası içinde büyük bir pazar haline geldiğini, yıllık bu pazarda 1.25 Milyon Dolar’dan daha fazla paranın döndüğünü hatta sırf hile ile savaştıkları için ölümle tehdit edildiklerini aktardı.

 

Ülkemizde de online oyunlarda hile oldukça popüler. Parayla satılan hilelerin güvenli olduğu düşünüldüğü için genelde eğilim paralı hilelere oluyor.

CEVAP VER