Oyun Geliştirenlere 250 Bin TL Devlet Desteği

Oyun geliştiriciliği yapan firmalara devlet desteği 250 bin TL’ye kadar artabiliyor!

 

Dünya pazarında çok büyük oranlarda gelir ve vergi getiren sektörlere yönelmeyi hedefleyen Türkiye’den bilişim alanına büyük hamleler yapılmaya başlandı. KOSGEB desteği ile bilişim sektöründe çalışmalar yürüten geliştirici/yazılımcı firmalara mobil uygulama yazılımı ve oyun geliştiriciliği alanında destek sunulacağı duyuruldu.

 

Ülkemizde geliştiricilik yapan firmaların büyük çoğunluğu KOBİ olduğu için bu destek çok büyük önem taşımakta.

 

Bu ay sonuna kadar KOSGEB’e yapılan başvurular değerlendirilecek ve aralarında uygun görülen projelere 100 bin liralık geri ödemesiz hibe ayrıca 150 bin liralık geri ödemeli destekler verilecek. Bu destekler sayesinde bilişim sektörü Türkiye’de arttırılabilir 250 bin liralık KOSGEB desteği bu yüzden büyük önem taşıyor. Şuan için hibelere ayrılan miktar ise tam olarak 50 milyon lira.

Oyun Geliştirenlere 250 Bin TL Devlet Desteği

Türkiye’nin oyun sektöründe getirisi oldukça düşük. Ancak hibeler sayesinde bu rakamların 2023 yılına kadar 2-2.5 milyar dolar olarak arttırılması hedefler arasında. Eğer cidden inandığınız ve başarılı bir şekilde yürütebileceğiniz projeniz varsa hibe için mutlaka KOSGEB’e başvuruda bulunun. Eğer projeniz uygun görülürse desteklerden faydalanabilir ve ülkeye büyük katkı sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER